Korejza režíroval premiérovou výhru Benátek

Nymburk/ Benátečtí fotbalisté se radovali z první výhry ve fotbalovém krajském přeboru.

25.8.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Nymburk – Benátky 0:2

Jak před zápasem oznámil místní hlasatel, celky Polabanu Nymburk a Benátek se proti sobě postavily opět po dvanácti letech. Někdejší tradiční soupeři si to rozdali o mistrovské body do tabulky krajského přeboru.

Benátecký trenér Hejno nechal na lavičce odpočívat obránce Kopu, který dal v minulém kole Zápům dvě branky, ale nyní se potýkal s menšími zdravotními problémy. Zápas začal o poznání lépe pro Polaban a už ve 2. minutě měl Soukal na své noze první gól utkání. Postupoval ze strany na Řezáče a benátecký brankář v tu chvíli zachránil hosty od pohromy, když balón vykopl nohou!

V 7. minutě se po lajně prohnal rychlík Korejza a těsně před Voljanskim sebral míč včasným vyběhnutím brankář Doležal. V 18. minutě se po centru Kalíška zjevil v dobré příležitosti Hrechko, branku však netrefil a domácího gólmana neohrozil. V 35. minutě zahrával Korejza rohový kop a posadil ho přesně na hlavu Bejdy, jehož hlavičku vytáhl reflexivně brankář Doležal. Před koncem poločasu ještě po dalším rohu Korejzy byl blízko úvodní brance Hrechko, ale stejně jako na druhé straně Havrda ztroskotal na brankáři a oba týmy tak šly do kabin za bezbrankového stavu.

Po začátku druhého poločasu střílel po přihrávce Voljanského aktivní Korejza, ale brankář Doležal míč vyrazil mimo tři tyče. Zajímavý trestný kop z vápna se hostům naskytl ve 49. minutě. K exekuci se postavil Hrechko a o půl metru minul levou šibenici domácí branky.

Tlak Benátek sílil a v 61. minutě po trestném kopu Bejdy mířil úplně volný Voljanskij hlavou vedle. Důležitý okamžik přišel o tři minuty později. Korejza rychlostí blesku pronikl po levé straně až do vápna a domácí kapitán Košvanec ho poslal k zemi. Hlavní rozhodčí Mikeš neváhal ani vteřinu a správně nařídil pokutový kop! Košvancovi navíc udělil ještě žlutou kartu. K zahrání penalty se postavil kanonýr Michal Voljanskij a s ledovým klidem poslal míč k tyči – 0:1.

Benátky poté sáhly ke střídání. Na hřiště přišel David Novák a do hry vnesl hlavně důraz v hlavičkových soubojích. V 72. minutě opět unikl muž zápasu Milan Korejza, přihrál Záblackému, jehož pokus Doležal vyrazil k nabíhajícímu Novákovi, a ten již napálil míč nekompromisně do sítě – 0:2!

Nervózní Nymburk se již na odpověď nezmohl a Benátečtí tak mohli se svými příznivci slavit premiérové a zasloužené vítězství v novém ročníku krajského přeboru.

Branky: 65. Voljanskij, 72. Novák. Rozhodčí: Mikeš. Žluté karty: Sporiš, Košvanec, Havrda – Hrechko, Záblacký Diváci: 220. Poločas: 0:0

Benátky: Řezáč – Kalíšek, Hrouda, Lacina, Olšák – Záblacký, Bejda (79. Dytrt), Karásek, Korejza – Voljanskij (73. Kopa), Hrechko (68. Novák).

TOMÁŠ NEJEDLO

25.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

STO JEDNA LET. Takové narozeniny oslavila Božena Šnáblová z Mladé Boleslavi.

Božena Šnáblová oslavila 101. narozeniny

Ilustrační snímek.
6

Dobrovolníci pomáhají seniorům i dětem

Dostane most v Dražicích přednost v opravě?

Benátky nad Jizerou - Kraj řeší dilema. Rekonstruovat prioritně havarijní most v Dražicích, nebo v Benátkách?

Sládek na bývalém nádraží učí, jak se vaří dobré pivo

Obrovský nárůst počtu minipivovarů v posledních letech neminul ani střední Čechy. Podle elektronické pivní mapy jich je v kraji na sklonku letošní zimy přes třicet. A jejich počet má podle odborníků dále stoupat.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Tomáš Krátký: Pro vaření piva je nejdůležitější voda

O domácím vaření piva nikdy nepřemýšlel. Pil klasická česká piva, než ho před pěti lety kamarád seznámil i s pivy z menších pivovarů. „Hrozně mě to nadchlo," říká třicetiletý Tomáš Krátký ze Stratova na Nymbursku, který má od té doby za sebou už několik uvařených várek domácího piva.