Nevystřelili, ale přesto vezou body

Mladoboleslavsko - Rozdílné výsledky uhrály týmy I. A třídy. Béčko Picavy veze dva body z Čelákovic, Luštěnice jeden ze Slaného, Lhota doma vyhrála a Horky padly.

18.5.2016

I. A třída: Čelákovice - Dobrovice BFoto: Karel Jedlička

Čelákovice – Dobrovice B 0:1 pk
Fenomenální výkon brankáře Jakuba Krause a nehorázná smůla domácích v zakončení. To jsou důvody, proč Čelákovice z drtivé převahy vytěžily jen bodík.
Hosté bez posil z áčka odepsali brzy i dva zraněné. V prvním poločase je domácí tlačili, ve druhém přímo drželi ve svěráku. Kraus po sérii rohů chytil nebezpečné pokusy Kocha a Pánka, ten pak zakončil sólo nepřesným lobem.
Čtvrthodina přestávky dávno vypršela a oba celky stále čekaly nastoupené na trávníku na rozhodčí, až se z hlediště ozvalo „Tak už tu okenu dopijte!" Neprávem, sudí utkání zvládli bezvadně.
Domácí o pauze naládovali těžkou artilerii. Hned ve 49. minutě Kraus vychytal zblízka nájezd Dosoudila, obránci odkopli na roh a po něm hlavičkoval na zadní tyči opět Dosoudil. Kraus znovu skvěle vyškrábl. Rozštěpem na čáře zmařil i Pánkovu příležitost. V 58. minutě při střele Koloveckého zastoupila překonaného dobrovického gólmana tyč, v 76. pro změnu Vaňkovu střelu z úhlu zastavilo břevno.
V závěru jednoznačného zápasu mohl dvakrát rozhodnout Bílek, leč z deseti metrů vypálil těsně nad a v nastavení jeho hlavičku Kraus vyškrábl na roh.
Hosté poprvé vystřelili až v penaltovém rozstřelu. Vladyka, Vaněk i Bartoň proměnili, zatímco fantoma v dobrovické bráně překonal jen Dosoudil. Další dva pokusy chytil a zbylý skončil na tyči. Dobrovická rezerva tak veze za třetí vyhraný rozstřel v řadě dva šťastné body.
Rozhodující penalta: Vaněk. Rozhodčí: Hron. ŽK: 0:3. Diváci: 80.
Dobrovice B: Kraus – Grabiec (56. Vejvoda), Bým, Vladyka, Bartoň – Krejcar, Hurda, Jílek, Váňa – Vaněk, Hruška (27. Hlaváček).

Dlouhá Lhota – Klecany 3:0
V sobotním utkání I. A třídy nastoupila Dlouhá Lhota pod vedením nového trenéra Petra Niklfelda. Mužstvo Dlouhé Lhoty je díky získaným podzimním bodům v relativním klidu, ale jarní výsledky nejsou valné.
Ve větrném počasí, kdy brankář proti větru měl problém vykopnout míč k půlící čáře, se hrál bojovný fotbal. Špatné přihrávky byly dílem zapříčiněny větrem, dílem jejich autory. Domácí hráči tentokrát bojovali a jen jejich nervozita způsobila bezbrankový poločasový stav. Překopnutí branky ze dvou metrů, neproměnění sóla, ale také nevypuštění žádného souboje – to byly atributy hry hráčů Dlouhé Lhoty.
Ve druhém poločase domácí bušili do hostující obrany a začínalo být otázkou času, kdy padne první gól. Opět byly k vidění neproměněné střely do prázdné branky nebo neuvěřitelné zásahy hostujícího brankáře. A když už byl brankář překonán, vyhlavičkoval míč na brankové čáře stoper hostí. Nakonec po jednom ze závarů trefil roh branky v 58. minutě Koubek a domácím se trochu ulevilo. Obraz hry se nikterak nezměnil. Domácí hráči předvedli i pár pěkných kombinací po zemi, při kterých hostující obrana nevěděla kudy kam. V 61. minutě se po pěkné akci trefil Volf. Zápas měl až do konce stejný průběh a výsledek pečetil v 90. minutě střídající Šolc.
Branky: 58. Koubek, 61. Volf, 90. Šolc. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:0. Diváci: 70.
Lhota: Jíra – O. Zdobinský, Šťastný, Koubek, Nekola – Volf (74. Šolc), Novotný (85. A. Limr), Horák, Vrána (83. L. Zdobinský) – M. Limr, Kořínek.

Slaný – Luštěnice 2:1 pk
První střelu na branku si připsali v utkání hosté. V 11. minutě to zkusil z poměrně velké dálky Kopa, ale Sedlák si poradil a připsal si tak svůj první zákrok. Na druhé straně pak hostující obránce zastavil průnik Stožického nedovoleným způsobem a ve 20. minutě odpískal sudí penaltu. Tu bezpečně proměnil Galbavý.
Ve 32. minutě se kopala po faulu Zímy penalta také na druhé straně. Sedlák však vyrovnání parádním zákrokem odmítl a Sabola vychytal.
Ve druhé půli už domácí nehráli moc dobře a trest přišel osm minut před koncem. Dlouhý míč školácky podskočil Čablík, ten se pak dostal ke střídajícímu Krumpholcovi, který zprava překonal Sedláka a vyrovnal na 1:1. Změnu stavu pak nepřinesla ani střela Tikovského, ani akrobatický pokus Hořejšího a tak došlo na penalty. V těch nakonec urvali druhý bod domácí borci.
Branky: 20. Galbavý – 81. Krumpholz. Rozhodčí: Radina. ŽK: 3:4. Diváci: 100.
Luštěnice: Řezáč – Lasák, M. Hůlka (76. Horák), T. Hrdlička, Pavlíček – Kopa, Lada (65. Krumpholz), Holčapek (73. Grus), Sabol – Korec (46. R. Hrdlička), Miškovský.

Horky – Pšovka Mělník 0:1
V Horkách se hrálo devadesát minut bez gólu. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu a penaltový rozstřel rozhodl utkání hostující Radim Dvorný, a zařídil tak tři body pro Mělník.
Branka: 90. Dvorný. Rozhodčí: Vosolsobě. ŽK: 1:3. Diváci: 40.
Horky: Strazzer – Lukáš, Štěch, Zahálka, Malík – Šmidrkal, Šimek (60. Cepka), V. Kohout, Krajčí – Nádeníček, Doležal.

Přestavba kasáren: kvůli zimě protopili tisíce

Mladá Boleslav - Na střeše už se rýsují luxusní mezonetové byty a za pár dní budou pokračovat práce na fasádě. Přestavba dominanty Jičínské ulice, kasáren T. G. Masaryka, však nabrala zpoždění.

Papírové knihy válcují elektronické čtečky

Když před pár lety začaly moderní technologie pronikat i do knihoven, pesimisté papírové knihy pomalu odepisovali. Nicméně je vidět, že se mezi zavedenou tradicí, tedy papírovou knihou, a elektronikou, neboli e-čtečkou, vytvořil jakýsi kompromis.

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.