Mladá Boleslav prohrála na Slovácku 1:2 a zůstala na pátém místě

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 21. kole první ligy na hřišti Slovácka neudrželi vedení, gólem z poslední minuty prohráli 1:2 a zůstali na pátém místě tabulky. Tým z Uherského Hradiště na jaře po čtyřech remízách dosáhl premiérové výhry a doma naplno bodoval poprvé od srpna. Utkání už ve čtvrté minutě gólově otevřel Tomáš Přikryl, ještě před pauzou srovnal Tomáš Zajíc a těsně před koncem dokonal obrat Veliče Šumulikoski.

18.3.2017

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav, 18. března v Uherském Hradišti. Zleva Petr Mareš z Mladé Boleslavi a Jan Navrátil ze Slovácka.Foto: ČTK/Dalibor Glück

Slovácko vstoupilo do zápasu špatně. Hofmann poslal malou domů mimo dosah vlastního brankáře a zajistil Středočechům roh. Domácí stoper znovu chyboval ve čtvrté minutě, kdy mu na polovině hřiště sebral míč Přikryl a dlouhé sólo zakončil přesnou technickou střelou.

Boleslav se poté zatáhla a přenechala aktivitu domácím. Hofmann mohl napravit své zaváhání, ale po standardní situaci hlavou minul branku. Po půl hodině hry mohl po Přikrylově přihrávce zvýšit Jánoš, ale sám před Hečou selhal a napálil jen domácího gólmana.

Boleslavské zahozená tutovka mrzela už ve 37. minutě, kdy z Havlíkova rohu vyrovnal hlavou Zajíc a zařídil Slovácku teprve druhý jarní gól. Těsně před pauzou ještě Přikrylovu střelu z úhlu vyrazil Heča.

Ten měl práci i na začátku druhé půle, kdy Fabiánovu střelu vyboxoval na roh. Jánoš pak v krátkém sledu dvakrát pálil nepřesně. Zápas pak dlouho nabízel jen boj mezi šestnáctkami bez šancí na obou stranách. Mladá Boleslav si v 78. minutě zkomplikovala situaci. Stoper Da Costa, který v minulém kole gólem zařídil domácí výhru nad Spartou, fauloval Zajíce a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.

Zajíc mohl vyloučení brzy potrestat druhým zásahem, jenže si špatně zpracoval míč a obrana ho stihla odzbrojit. V poslední minutě se Slovácko přece jen dočkalo vítězné branky, když Havlíkův přímý kop lehce tečoval hlavou Šumulikoski. Svěřenci Stanislava Levého tak Boleslav v lize porazili poprvé po osmi utkáních.

Autor: ČTK

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

ZÁKLADNÍ ŠKOLA T.G. Masaryka Mladá Boleslav letos slaví své devadesáté narozeniny.
30

OBRAZEM: Škola funguje již devadesát let

Česká spisovatelka Hana Hindráková zakončila své turné autorského čtení v městské knihovně v Odoleně Vodě.
13

Spisovatelka Hana Hindráková: Na psaní mě baví toulat se v zákoutích fantazie

V Čechách budou v úterý tropické teploty, doprovodí je bouřky

Praha - Západní polovinu Česka v úterý zasáhnou tropické teploty i bouřky. V nižších a středních polohách Čech v tento den vystoupají teploty nad 30 stupňů Celsia, odpoledne a večer se pak s příchodem studené fronty mohou ojediněle objevit silné bouřky s krupobitím, nárazovým větrem a přívalovým deštěm, sdělil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Boleslavsko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Starosta Mělníka řídil opilý. Auto "zaparkoval" do zdi radnice

Mělník – Mělnický starosta Ctirad Mikeš sedl za volant v podnapilém stavu a při jízdě městem třikrát naboural, než zaparkoval rovnou do zdi budovy místní radnice. K incidentu došlo v sobotu večer.