Kunice – FK Mladá Boleslav 1:2 PP

V pohárovém střetnutí čtvrtého týmu Gambrinus ligy a jedenáctého mužstva třetiligové tabulky rozhodovaly o postupu penalty.

Boleslavští byli přesnější a nyní čekají na soupeře z duelu druholigového Sokolova s prvoligovou pražskou Spartou.

Z první akce utkání propásl pěknou střeleckou pozici Řezníček, jenž nastřelil brankáře. Další střela Fabiána se mezi tyče nevešla. Přestože po většinu poločasu měli Boleslavští herní převahu, tak brankář Tulis moc práce neměl.

Závěr poklidného poločasu vyzněl ve prospěch Kunic. Ve 44. minutě zmatky před boleslavskou brankou nevyužil Busta a vyřešili se štěstím Kúdela se Šedou. V poslední minutě poločasu utekl Engelmann po levé straně nedůslednému Mendymu a technickým obloučkem zaskočil brankáře Šedu.

V úvodní čtvrthodině druhé půle Kalina dvakrát nastřelil břevno, poprvé v 56. a podruhé v 61.minutě. Mezi Kalinovy břevna se vešlo Chramostovo vyrovnání. Johana poslal křížnou přihrávku na Táborského, který bez otálení hlavičkoval před branku soupeře, kde Chramosta v odvážném pádu hlavou usměrnil míč k bližší tyči. V boleslavském tlaku visel postupující gól na vlásku, ale nepadl. Řezníček netrefil branku po přihrávce Šírla ani po Kuličově uvolnění. Tečovanou ránu Kaliny snadno zkrotil gólman Tulis.

Po devadesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 1:1 a o postupujícím do osmifinále Ondrášovka cupu musel rozhodnou rozstřel z penaltové značky.

V první serii boleslavský Táborský dal a kunický Brabec také - 1:1. Ve druhé seriii boleslavský Sedláček dal a kunickému Šrámkovi střelu Šeda vyrazil - 1:2. Ve třetí boleslavskému Řezníčkovi ránu Tulis vyrazil a podobně při střele kunického Kočího byl úspěšný Šeda - 1:2. Ve 4.serii boleslavský

Chramosta dal a kunický Marek také uspěl - 2:3. V 5.serii boleslavský Kulič dal a z kunické strany už nikdo nestřílel, neboť rozstřel byl rozhodnutý ve prospěch Boleslavi - 2:4.

Branky: 45. Engelmann - 57. Chramosta.

Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Koval. ŽK: Rolko. Diváci: 356.

Boleslav: Šeda - Kalina, Johana, Rolko, Šírl - Mendy (72. Sedláček), Procházka, Kúdela (56. Chramosta), Fabián (51., Táborský) - Kulič, Řezníček.

Kunice: Tulis - Šrámek, Kopta, Busta, Kordiak - Engelmann (58. Jíša), Brabec, Balšánek (62. Kočí), Švejda - Marek, Koubek (77. Dvořák).