FOTOGALERIE: Počasí vyšlo přesně na minutu

Krnsko - Reportáž ze zápasu IV. třídy mezi rezervami Krnska a Kláštera.

IV. třída: Krnsko B - Klášter BFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Krnsko B – Klášter B 6:1

Tak to má vypadat. Fotbal nesvázaný úplatky, intrikami ani taktikou. Fotbal pro zábavu a hlavně pro žízeň.

Přesně takový sport skýtá „pralesní liga“, čili IV. fotbalová třída. A když se k tomu přidá ideální počasí jako v neděli v Krnsku, není co řešit.

Rezerva Krnska versus rezerva Kláštera – souboj o sedmé místo skupiny A. Domácí začali dobře. Ale nemohli dát gól. Tak to vzal do vlastních rukou, nebo spíše nohou, obránce Kláštera Šantroch a trochu domácím pomohl. Dal si totiž vlastňáka.

Pak přišlo na řadu sedm jedniček. Nejprve domácí obránce číslo 11 Navrátil podběhl dlouhý balón za obranu, k míči se dostala hostující 11 Šperka, domácí 1 Stýskal nestihl vyběhnout a bylo to 1:1.

Poločas. Zasloužený odpočinek. A nejspíš důrazná domluva v domácí kabině. Po změně stran totiž domácí zažehli ještě jeden motor a hosté nestíhali.

„Jak to máte sakra obsazený,“ mohl se ukřičet brankář Kláštera Kovář na své obránce. Marně. Domácí byli nezastavitelní.

Konečně se trefil kanonýr Vízek, jenž v první hodině zápasu divákům předváděl, co všechno se dá nedat. Po jeho dvou brankách byl stav 3:1.

Pak přišel nejhezčí moment zápasu. Postavou malý, ale výkonem velký Miroslav Prskavec si ve vápně přehodil míč na pravačku a vymetl šibenici. Hosté pomalu rezignovali a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. Prosadil se ještě David Šotka a zářný příklad ze svého otce si vzal také Tomáš Prskavec.

Pak už se nad stránovským zámkem začalo blýskat, a tak velmi dobrý sudí Švarc zápas v devadesáté minutě ukončil. Naprosto přesně, protože za minutu už lilo!

Branky: Vízek 2, D. Šotka, M. Prskavec, T. Prskavec, vlastní – Šperka.

Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Krnsko: Stýskal – D. Šotka, Brzák, Vízek, J. Šotka, Steklý, Navrátil, M. Prskavec, Ježek, Vocásek, Šulc (Žižka, Havelka, T. Prskavec).

Klášter: Kovář – Vytina, Dvořák, Šantroch, Pelant, L. Vaníček, V. Vaníček, Pálka, Koťátko, Abrahám, Šperka (Ďurček, Ludvík).

1.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Násilí. Ilustrační foto.

Pomohli padesátce obětí trestných činů

Nepracujte víc jak 40 hodin týdně a naučte se říkat ne, radí experti na efektivitu.

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Aneta Kaulfusová si vytančila titul mistryně světa!

Bezno - Nevídaný úspěch, tak by se dala v krátkosti shrnout účast bezenských tanečníků a členů zdejšího tanečního souboru Bezinky Country Dance na mistrovství světa v Line Dance, které se uskutečnilo v prvním lednovém týdnu v Liberci

Konečně pořádná zima, shoduje se Boleslavsko

Mladoboleslavsko - Podle předpovědi meteorologů máme před sebou další mrazivý týden. Příznivci zimních radovánek však nejsou zdaleka jediní, koho tradiční průběh zimy s mírně nadprůměrnou sněhovou nadílkou a teplotami hluboko pod bodem mrazu těší

Od léta škodovákům přestává vařit Eurest

Mladá Boleslav - Zaměstnance společnosti Škoda Auto, kteří pracují v hlavním závodě v Mladé Boleslavi a stravují se v závodních kantýnách, čeká na přelomu června a července změna. Společnost Eurest totiž neuspěla ve výběrovém řízení a závodní stravování bude nově v největším průmyslovém areálu široko daleko zajišťovat jiný gigant na poli cateringu – společnost Aramark