Kosmonosy - V derby I. B třídy vyhráli domácí nad Rejšicemi přesvědčivě 3:0.

12.4.2011

I. B třída: Kosmonosy - RejšiceFoto: Karel Jedlička

Kosmonosy – Rejšice 3:0

Derby fotbalové I. B třídy vyznělo jasně pro domácí Kosmonosy. Hosté od 25. minuty hráli bez vyloučeného Mareše a otočit stav 2:0 v oslabení bylo nad jejich síly.

Ústředními postavami kosmonoského úspěchu byli záložník Ondřej Holický a útočník Dušan Bednár.

První šance sice patřila Rejšicím, jenže Herman v ní netrefil míč ideálně. Ve 13. minutě Bednár zleva přihrál Holickému, který si dobře srovnal míč a křížnou střelou rozvlnil síť – 1:0.

Když pak Mareš stáhl za dres Bednára, který utíkal sám na bránu, musela přijít červená karta. Následný trestný kop sice narazil do zdi, odražený míč však napálil do sítě opět Holický a bylo prakticky rozhodnuto.

Rejšice držel nad vodou výbornými zákroky brankář Tvaroh, posila z Krnska. Do přestávky zmařil nájezdy Bednára i Holického.

Rejšice po změně stran i v oslabení domácí zatlačily a kopaly řadu rohů, vyloženou šanci však neměly. Naopak Bednár pálil nebezpečně z otočky a jeho další únik v 62. minutě skončil brankářovým ostrým faulem, oceněným jen žlutě.

Zraněný útočník s krvavým zraněním kolene opouštěl hřiště na nosítkách a jeho újmu pomstil z penalty Keszeg – 3:0. Skóre mohl aspoň kosmeticky upravit rejšický Dufek, v asi největší příležitosti hostů však zblízka hlavou minul.

Branky: 13. a 26. Holický, 64. Keszeg z PK.

Rozhodčí: Beran. ŽK: 3:3. ČK: 25. Mareš (R). Diváci: 114. Střely na bránu: 9:4. Rohy: 2:9. Poločas: 2:0.

Kosmonosy: Hošťálek – P. Kraus, Klepáč st., Michalec, Lukáš – Výda (78. Janák), Koubek, Holický, Mašek (88. Klepáč ml.), Keszeg – Bednár (64. Polanka).

Rejšice: Tvaroh – Hofírek, Kubín, Jon, Mareš – Hanuš (46. Rys), Falta, Nastoupil (80. Pluhař), Dufek – Herman, R. Kopecký.

12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

KAREL HYNEK MÁCHA a Karel Sabina zvou příznivce turistiky k prvnímu letošnímu výletu Máchovi v patách. Na ten se vypraví turisté z Mladé Boleslavi, Bělé pod Bezdězem a Doks už 1. dubna.

S Karlem Hynkem Máchou v čele na opičí hrad

Českem znovu projížděl americký vojenský konvoj.
17

OBRAZEM: Češi americké dragouny vítali i posílali domů

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje.

Potravinou roku jsou uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.