Kosmonosy - V derby I. B třídy vyhráli domácí nad Rejšicemi přesvědčivě 3:0.

12.4.2011

I. B třída: Kosmonosy - RejšiceFoto: Karel Jedlička

Kosmonosy – Rejšice 3:0

Derby fotbalové I. B třídy vyznělo jasně pro domácí Kosmonosy. Hosté od 25. minuty hráli bez vyloučeného Mareše a otočit stav 2:0 v oslabení bylo nad jejich síly.

Ústředními postavami kosmonoského úspěchu byli záložník Ondřej Holický a útočník Dušan Bednár.

První šance sice patřila Rejšicím, jenže Herman v ní netrefil míč ideálně. Ve 13. minutě Bednár zleva přihrál Holickému, který si dobře srovnal míč a křížnou střelou rozvlnil síť – 1:0.

Když pak Mareš stáhl za dres Bednára, který utíkal sám na bránu, musela přijít červená karta. Následný trestný kop sice narazil do zdi, odražený míč však napálil do sítě opět Holický a bylo prakticky rozhodnuto.

Rejšice držel nad vodou výbornými zákroky brankář Tvaroh, posila z Krnska. Do přestávky zmařil nájezdy Bednára i Holického.

Rejšice po změně stran i v oslabení domácí zatlačily a kopaly řadu rohů, vyloženou šanci však neměly. Naopak Bednár pálil nebezpečně z otočky a jeho další únik v 62. minutě skončil brankářovým ostrým faulem, oceněným jen žlutě.

Zraněný útočník s krvavým zraněním kolene opouštěl hřiště na nosítkách a jeho újmu pomstil z penalty Keszeg – 3:0. Skóre mohl aspoň kosmeticky upravit rejšický Dufek, v asi největší příležitosti hostů však zblízka hlavou minul.

Branky: 13. a 26. Holický, 64. Keszeg z PK.

Rozhodčí: Beran. ŽK: 3:3. ČK: 25. Mareš (R). Diváci: 114. Střely na bránu: 9:4. Rohy: 2:9. Poločas: 2:0.

Kosmonosy: Hošťálek – P. Kraus, Klepáč st., Michalec, Lukáš – Výda (78. Janák), Koubek, Holický, Mašek (88. Klepáč ml.), Keszeg – Bednár (64. Polanka).

Rejšice: Tvaroh – Hofírek, Kubín, Jon, Mareš – Hanuš (46. Rys), Falta, Nastoupil (80. Pluhař), Dufek – Herman, R. Kopecký.