Střední Čechy - Přehled výsledků zápasů fotbalové I. A třídy.

12.6.2014

I. A třída: MSK - SázavaFoto: Karel Jedlička

MSK – Sázava 4:0 (2:0)
Hradišti ani soupeři o moc nešlo, s tropickým parnem se lépe vypořádali domácí a rozlučka končícího trenérského tandemu Kočí – Havlík byla vítězná.
Zápas byl jen otázkou skóre. Jíra proměnil ve 25. minutě nájezd a okamžitě po rozehrání zamítl Ševcovi vyrovnání Ježek. To byla také jediná šance Sázavy. Dál se hrálo na jednu bránu, Radačovského centr zprava do ní usměrnil hlavou za 6 minut Klain – 2:0. Brankář Hrbek po Lukešově centru vychytal Jíru a z následného rohu rozezvučela Musilova hlavička břevno. Hrbek u tyče zneškodnil i jedovaté střely Klaina a Hrdiny. O přestávce přepustil místo Burcevovi a ani ten se nenudil.
Hned ve 3. minutě druhého poločasu ho z nájezdu dloubáčkem překonal Lukeš, chvilku nato podrazil Sedláček Jíru a z penalty zvýšil už na 4:0 Hofman.
Vypadalo to i na větší debakl, ale Burcev už další míče za svá záda nepustil. Skvěle vychytal úplně volného Lukeše, kterému vyrazil i ránu po zpracování na prsou z hranice šestnáctky.
Lukeš se nedočkal ani v 79. minutě, kdy Radačovský poslal dva domácí borce do úniku, který ale vyřešil spoluhráč místo přihrávky před prázdnou bránu sobecky a Burcev míč ukořistil.
Branky: 25. Jíra, 31. Klain, 48. Lukeš, 52. Hofman z PK. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 0:3. Diváci: 137. Střely na bránu: 13:3. Rohy: 6:0.
MSK: Ježek (57. Kroupa) – Musil, Hofman, Horák (57. Krejza), Pokorný – Radačovský, Bajer (61. Lakatoš), Hrdina, Klain (84. Zajíček) – Jíra (72. Hájek), Lukeš.

Velim – Rejšice 0:3 (0:1)
Na pokropeném pažitu ligových parametrů za úmorného vedra nastoupili domácí velice sebevědomě a ofenzivně. Hosté zpočátku ztráceli nezvykle mnoho balónů. Nicméně se ujali vedení exkluzivní trefou Maňase. Bělík vyslal na křídlo Kučeru, jehož odvrácený centr napálil Maňas v běhu z hranice pokutového území přímo ze vzduchu pod klacek a běžel slavit k rohovému praporku.
Vzápětí se Velim dlouhým pasem dostala do brejku, vybíhající brankář Beran zůstal na půli cesty, a lob se odrazil od tyče zpět do pole, kde Rejšice nepokryly ani dorážku a Kopecký vykopával přízemní střelu z brankové čáry. V závěru poločasu řešil Bělík situaci dva na dva nepřesnou střelou přes obránce. Zato domácím se podařilo protiútokem dostat přihrávkou D. Hrušku ze strany samotného před Berana, ale jeho střela minula zadní tyč.
Druhá půle byla s ubývajícími silami bohatší na brankové příležitosti. Zápas definitivně rozhodl Bělík, jemuž první branku nabídl chybou obránce Kyncl, kterého Bělík obešel a brankáře prostřelil nad nohu na zadní tyč. Rejšice se trochu úsporně zatáhly před vlastní branku a těžili z protiútoků. Například Herman faulovaný na polovině z obou stran se probil až k brance a po kličce obránci rozvlnil síť. Zvenčí.
Dále Maňas vysunul Menčíka na křídle, Menčík zasekl a nacentroval, jenže osamocený Horváth si v malém vápně s hlavičkou neporadil. Nakonec Horváthův rezolutní odkop nedokázal obránce zkrotit a Menčík běžel sám na brankáře, udělal mu kličku, leč zakončení po zemi do prázdné branky dokázal hbitý Svoboda zneškodnit. Svoboda se zaskvěl ještě jednou při rozehraném rohovém kopu, kdy Horváth napálil balón z 20 m do bližší šibenice a Svoboda zázračně vyrazil na roh. Velim měla hned několik slibných příležitostí nebo spíš pozic, ale se všemi si po delší době chytající Beran poradil a připsal si cenou nulu na své konto. Konečnou podobu výsledku dal opět Bělík, který si vyměnil míč s Horváthem a z hranice velkého vápna pokořil Svobodu v brance podruhé.
Pro Velim to byl až příliš krutý rozdíl, avšak Rejšice jim za podzimní těsnou porážku odvetu dlužily.
Branky: 53. a 89. Bělík, 24. Maňas. Rozhodčí: Kaucký. ŽK: 2:3.
Rejšice: Beran – Lacina, Kopecký, Jon – Putorík – Kučera, Maňas (78. M. Hruška), Herman, Horváth – Bělík, Menčík.

Benešov B – Luštěnice 1:2 (1:1)
Domácí začali tlakem a hned z první šance dokázali skórovat, když akci po ose L. Balata – Keltner zakončil Voráček. Jenže za chvíli vyrovnal z dorážky ze skrumáže Kopa. Poté se hra uklidnila a k vidění byly pouze nepřesné střely Voráčka a Janovského a na druhé straně Sabola.
Ve druhé půli začali domácí tlakem, ale D. Braný trefil po centru Krejzy jen boční síť, velkými šancemi pohrdli Voráček s Keltnerem. A tak udeřilo na druhé straně. V 54. minutě se na vápně uvolnil Zikmunda a skrytou střelou zpoza obránce prostřelil Lisu. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale Komárek a D. Braný pohořeli na dobře chytajícím Řezáčovi. Hosté hrozili z brejků a v 83. minutě mohli navýšit vedení, ale Lisa penaltu Zikmundovi chytil. V závěru měli domácí velký tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.
Branky: Voráček – Pivec, Švec.

Ostrá – Dlouhá Lhota 2:2 (0:0)
Branky: Petlička, Kouba – Novotný 2.

Dobrovice B – Suchdol 2:4 (0:2)
Branky: Boško, D. Miškovský – Müller 2, Böhm, Javorek.