Fotogalerie
60 fotografií

I. B třída: Kněžmost - LužecFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Kněžmost – Lužec 5:0 (2:0)

Fotbalisté Kněžmosta se s krajskou I. B třídou rozloučili parádně. Jistý sestupující do okresního přeboru totiž na domácí půdě zaznamenal nejvyšší výhru sezony, když doma rozstřílel Lužec 5:0.
„Byl to typický zápas konce sezony, v němž rozhodovalo, kdo bude chtít v zápase, kde o nic nejde, víc makat. Nakonec jsme to byli my, protože jsme se chtěli doma rozloučit se sezonou a s diváky vítězně," komentoval rozhodující rozdíl mezi oběma týmy domácí hrající kouč Jiří Pavlíček. „Nemyslím, že bychom zápas podcenili. Přeci jen soupeř kvalitu mít musí, jinak by nehrál B třídu. Ale prostě nám to dneska nešlo. Takovej zápas blbec," znělo hodnocení z úst hostujícího kouče Zdeňka Havla.
Jeho svěřenci vstoupili do zápasu aktivněji, ale vítr z plachet jim vzala první branka po samostatné akci právě Jiřího Pavlíčka. Na něj navázal o pět minut později dělovkou ta tyčku Štěpánek a po čtvrt hodině hry vedl Kněžmost, možná trochu překvapivě 2:0. Hosté dostali šanci na snížení sedm minut před koncem prvního poločasu. Po faulu Tomáše Berana ale vychytal velezkušeného Pavla Hrdlíka domácí brankář Moc. „Čtyři penalty jsem v sezoně dal a v mnohem důležitějších zápasech. Teď jednu nedám a hned je zle," reagoval na halasný ryk lužeckého trenéra Hrdlík.
Lužec se tedy snížení nedočkal, naopak z kraje druhé půle hry se splašil domácí obránce Vokál, po jehož akci zvyšoval už na 3:0 pohodlně Nývlt. Domácí se, i s vidinou týmové rozlučky a u vchodu se rožnícího selete, začali snad poprvé v sezoně fotbalem bavit, zatímco hosté pomalu ale jistě ztráceli zájem o náznak zvratu. A tak přišly ještě další dvě branky v lužecké síti. Nejprve nechal svou levačku promluvit kanonýr Josef Beran a druhé gól v zápase si připsal i s výraznou pomocí brankáře Prislupského Nývlt.
„Alespoň jsme si dokázali, že jsme fotbal hrát za ten rok nezapomněli," shrnul utkání Jiří Pavlíček. A došlo i na hodnocení sezony: „Fakt, že jsme spadli, je i naše vina. Měli jsme tomu i v tréninku dát asi víc. Ale celé se to rozhodlo už na podzim, kdy jsme poztráceli zbytečně body.
Na druhé straně i přes vysokou porážku v posledním dějství panovala spokojenost: „Hodně lidí nás odsuzovalo k sestupu, takže já sezonu i díky tomu hodnotím kladně. Nakonec jsme mohli být i výše, ale měli jsme i zápasy, které jsme si prohráli sami."
Branky: 48. a 61. Nývlt, 10. Pavlíček, 15. Štěpánek, 55. J. Beran. Rozhodčí: Stádník. ŽK: 0:0. Diváci: 80.
Kněžmost: Moc – Prokůpek (41. Kočí), T. Beran, Kobrle, Vokál (71. Macek) – Fiala, Pavlíček, J. Beran, Čadil – Štěpánek, Nývlt.
Lužec: J. Prislupský – Kučaba, D. Tauchman, M. Tauchman, Krejza – Uher (43. Levý), Hrdlík, Lafek, P. Tauchman (55. Stejskal) – T. Prislupský, Jirkovský.

Labský Kostelec – Pěčice 1:4 (0:3)

V pohodě hrající Pěčice byly v sobotu jen málo stravitelným soustem, navíc neomylně trestaly všechny chyby domácích hráčů.
Branky: Vursta – D. Košťál 2, P. Košťál, Hubač.

DBSK – FC Mělník 6:1 (4:1)

Hráči mělnického FC začali v Dolním Bousově překvapivě dobře. Už v 10. minutě je poslal Hakl do vedení. Pak už se ale začaly naplňovat obavy hostí, kteří v aktuální sestavě sami nečekali žádné zázraky. Po vyrovnání inkasovali ještě pětkrát a o zasloužené výhře domácích nemohlo být pochyb.
Branky: Tomíček 3, Novák 2, Polák – Hakl.

Vysoká – Bakov 1:3 (0:1)

Také ve Vysoké, kde hostoval Bakov, bylo oběma jedenáctkám v první půli protivníkem větrné a deštivé počasí. Domácím se sice po přestávce podařilo z penalty srovnat skóre, ale aktivnější hosté si dvěma brankami pohlídali zaslouženou výhru.
Branky: Štolba – Vávra, Špringer, Louda.

Autor: Jaroslav Bílek, Luboš Kurzweil

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Věra Špinarová v ostravském Gongu.
35

Věra Špinarová si nikdy nehrála na hvězdu. Na pódiu, ani v zákulisí, říkají pořadatelé

Konečně! V autobusech se cestující obejdou bez drobných

OBRAZEM: Návštěvníci utíkali z vězení

Sportovní areál u Pavilonu Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi se v sobotu odpoledne proměnil ve vězení. Samozřejmě šlo o hru, kdy se více než stovka dětí a jejich rodičů dobrovolně stali uvězněnými delikventy.

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

O titul krajského sportovce se ve středu rozhodne v Mladé Boleslavi

Střední Čechy – Prestižní anketa Nejúspěšnější sportovec směřuje do krajského finále. Výsledky budou odtajněny ve středu 29. března v Mladé Boleslavi.