Kandráčové dirigovali debakl

Mladoboleslavsko - Lídr skupiny A remizoval na Astonce, v béčku vede Zdětín už o osm bodů.

26.10.2016

III. třída: Sporting - JivinaFoto: Miloš Moc

Druhou remízu v letošním ročníku zaznamenal lídr z Jiviny. Ten sice vedl na Astonce nad Sportingem už od druhé minuty, ale domácí dokázali ještě do poločasu skóre otočit. Nejprve si hostující obránce ve snaze zabránit přihrávce na volného Knespla ve skluzu srazil míč do vlastní sítě, pak se trefil hlavou nejmenší muž na hřišti Pollák. Atraktivní podívaná pokračovala i ve druhém poločase. Nejprve srovnal po samostatné akci a chybě domácích stoperů nejlepší střelec soutěže Stanislav Nedvěd. Poté byly k vidění šance na obou stranách hřiště. Hostující obránce nejprve vykopl z brankové čáry míč za již překonaným Skálou, v poslední minutě pak dělovka Nedvěda jenom těsně minula domácí šibenici. Konečná remíza 2:2 pak byla spravedlivá pro oba celky.

Souboj z horních pater tabulky vyzněl v Řepově jednoznačně pro domácí. Rezerva Bousova nemohl přijet bez posil z A týmu a na její hře se to projevilo. Domácí totiž nedali hostům šanci a vyhráli vysoko 5:0. Hlavně po přestávce byla domácí zřejmá, první půle i přes domácí vedení 2:0 byla poměrně vyrovnaná.

Březno doma podlehlo favorizovaným Policistům 0:2. Hosté o své výhře rozhodli dvěma góly už v prvním poločase.

Poslední Klášter v důležitém zápase deklasoval doma Židněves a odpoutal se z posledního místa. Zásluhu na vysoké výhře 7:1 měli především bratři Kandráčovi – Pavel se trefil jednou, Josef dokonce čtyřikrát.

V neděli se zrodili i dva tenisoví kanárci. Bakovské béčko ho doma nadělilo Branžeži, rezerva Bělé pak stejným výsledkem obdarovala druhého nováčka z Katusic. Právě Katusice uzavírají po výhře Kláštera tabulku A skupiny III. třídy.

Řepov – DBSK 5:0 (2:0)
Branky: 30. a 80. Uher, 11. J. Štěpán, 66. Pollák, 87. Kohout. Rozhodčí: 2:3. Diváci: 50. Hráč zápasu: Uher – Šolc.

Sporting – Jivina 2:2 (2:1)
Branky: 16. vlastní, 24. Pollák – 2. Klouček, 62. Nedvěd. Rozhodčí: Vaňousek. ŽK: 3:3. Diváci: 55. Hráč zápasu: Pollák – Nedvěd.

Klášter – Židněves 7:1 (3:1)
Branky: 1., 6., 55. a 89. J. Kandráč, 23. a 77. Knotek, 67. P. Kandráč – 26. Měkota. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 1:1. Diváci: 79.

Březno – SKP 0:2 (0:2)
Branky: 31. Kováč, 42. Potměšil. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Bakov B – Branžež 6:0 (4:0)
Branky: 13. Formáček, 16. Vitmajer, 34. Mlynka, 37. Resl st., 56. vlastní, 73. Svatuška. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 2:1. Diváci: 65.

Bělá B – Katusice 6:0 (4:0)
Branky: 37. a 71. Fischer, 10. Slobodzian, 31. Vrabec, 32. Kalina, 55. Sabol. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:0. Diváci: 50.

SKUPINA B

Žerčice měly průběh zápasu s Nemyslovicemi od začátku pod kontrolou a mohly se také spolehnout na potenci Martina Sháněla, který při výsledky 5:0 sám čtyři branky dal. Hosté si během zápasu vypracovali pouze dvě šance, ale s těmi si domácí brankář v poklidu poradil.

Struhy doma podlehly béčku Horek 0:4, ale výsledek průběhu zápasu vůbec neodpovídá. Domácí totiž hráli, zatímco hosté z brejků sázeli góly.
Kdo sázel o víkendu góly, tak to byl Zdětín. Favorit zápasu potvrdil doma proti béčku Pěčic svou roli do posledního puntíku. Domácí fotbalisté předváděli pohledný kombinační fotbal a nechybělo ani koření. „Gól" si totiž ve Zdětíně zakřičeli hned jedenáctkrát. Zdětín má na čele skupiny B už osmibodový náskok před druhým Krnskem a neomylně kráčí za titulem půlmistra.

Druhé Krnsko navíc o víkendu nebodovalo naplno, když si veze bod za remízu 3:3 ze hřiště luštěnického béčka. Hostům na výhru nestačil ani hattrick kanonýra Václava Vízka.

Stejný výsledek se zrodil v zápase Skalska s Předměřicemi. Tady domácí vedli po půlhodině hry 3:0, ale hosté se nevzdali, a náskok začali pomalu umazávat. Do poločasu snížili, hned po přestávce přidali druhý gól a šok v podobě vyrovnání si připravili pro domácí na 89. minutu.
Zápas Strašnova s Ledci rozhodl jediný gól. O ten se postaral ve 32. minutě hostující Luděk Barančok.

Zdětín – Pěčice B 11:0 (5:0)
Branky: 39. a 73. Adášek, 64. a 78. Jarolím, 16. Rosenkranz, 25. Maurer, 35. Těšínský, 40. Buryán, 51. Mezera, 76. Davídek, 83. Kubík. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 0:0. Diváci: 88. Hráč zápasu: Těšínský – Zítka.

Žerčice – Nemyslovice 5:0 (3:0)
Branky: 21., 40., 46. a 75. Sháněl, 10. Adamec. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Hráč zápasu: Sháněl – Šámal.

Struhy – Horky B 0:4 (0:2)
Branka: 29., 63. a 67. Váňa, 9. Solčianský. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Hráč zápasu: Volkman – Váňa.

Skalsko – Předměřice 3:3 (3:1)
Branky: 11. a 26. Pýcha, 19. Majer – 33. Roudnický, 47. K. Prager, 89. Nešněra. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Hráč zápasu: Pýcha – K. Prager.

Strašnov – Ledce 0:1 (0:1)
Branka: 32. Barančok. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:4. Diváci: 56.

Luštěnice B – Krnsko 3:3 (1:2)
Branky: 3. Holčapek, 52. Archman, 68. Čepelka – 7., 32. a 50. Vízek. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:0. Diváci: 45.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK

Autor: Redakce

26.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Děti z divadelního tábora navštívili ranč na Blatech.
39

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly.

V cestě za prvním triumfem stojí Liberec

Mladá Boleslav – Už to zlomte! Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká zítra čtvrté kolo HET ligy, před domácími fanoušky přivítají Liberec. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího už nutně potřebují zabrat, prožívají totiž jeden z nejhorších startů za poslední léta.

Letní projekce nevymizely, promítalo se i v historické faře

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Letní kina, jejichž projekce patřily dlouhá desetiletí k prázdninové zábavě, pomalu zanikají. Může za to nezájem lidí, ale i technická náročnost, která zamezuje provozovatelům promítat nové filmy. Přesto se o prázdninách ve Středočeském kraji stále najdou místa promítání pod širým nebem, kde se lidé baví.