Kouč Boleslavi Karel Jarolím naordinoval svým svěřencům na neděli odpočinek, a tak poslala Boleslav do druhého zápasu zimní Tipsport ligy proti druholigovému Varnsdorfu na plac juniorku. A ta si vedla skvěle. Dokázala áčko zastoupit na výbornou – druholigového soupeře zdolala 1:0 po brance Lukáše Glocknera.

V sestavě Varnsdorfu se objevila řada z Boleslavi známých tváří (Mehanovič, Tvaroha, Zbrožek, Schubert), a tak byl pro domácí diváky zápas zajímavý i z tohoto pohledu. Oproti pátečnímu koncertu prvoligového áčka nenabídl zápas tolik fotbalové krásy, ale výkon domácích mladíků se musel divákům i tak líbit.

První poločas začali lépe Varnsdorfští a v úvodní desetiminutovce propásli dva rohové kopy. Navíc v 7. minutě Mendymu utekl Halbich a po jeho centru se z malého vápna neprosadil nedávno ještě boleslavský Mehanovič. S Martanovým střeleckým pokusem si jistě poradil Veselovský. Teprve v 16. minutě zahrozili Boleslavští, ale Kozmovu střelu obránci zblokovali a Lacek zbrkle minul branku.

V prvním poločase branka nakonec nepadla. S postupem času v půlce druhé začínali otěže zápasu pomalu ale jistě přebírat domácí mladíci. V největší šanci dokázala hostující obrana zblokovat Vodhánělovu střelu z pokutového území. Pěknou střelou, která jenom těsně přeletěla Porcalovu branku se prezentoval aktivní Ladra.

Se sílícím tlakem juniorky přicházely i standardní situace. A po jedné z nich padl také jediný gól utkání. Jiří Kateřiňák našel ve vápně Lukáše Glocknera, který se dokázal natlačit před Tvarohu a zajistil Mladé Boleslav druhou výhru v B skupině zimní Tipsport ligy. Tu uzavřou Boleslavští ve středu duelem proti Hradci Králové, který vyhrál ve druhém nedělním zápase skupiny nad Pardubicemi na domácí umělce 4:2. Výkop středečního zápasu je v Mladé Boleslavi ve středu v 11 hodin.

Mladá Boleslav – Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: 82. Glockner. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 0:0. Diváci: 245.
Boleslav I. poločas: Veselovský – Wolf, Lukeš, Čmovš, Mandy – Albina, Kozma – Lacek, Ladra, Houžvička – Kozma. II. poločas: Godula – Glockner, Lukeš, Čmovš, Dratva – Albina (68. Kateřiňák), Kozma (68. Houžvička) – Bečirevič, Vodháněl, Kořínek – Bojda.
Varnsdorf I. poločas: Samoel – Geissler, Filip, Neuberg, Knejzlík – Houser, Česlák – Martan, Mehanovič, Durdevič – Halbich. II. poločas: Porcal – Tvaroha, Čurgali, Neuberg (72. Hoke), Jakovlev – Zbrožek, Česlák (72. Filip) – Rudnytskyy (80. Pekař), Ondráček, Dzelo – Schubert.

Pardubice – Hr. Králové 2:4 (0:2)

Branky: 80. Klátil, 83. Prokopec – 10. Černý, 35. Malinský, 51. Pázler, 70. Javůrek. Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:1.
Pardubice: Ptáček (60. Knobloch) – Vencl, Řezníček, Pospíšil, Kudrna, Fusek (46. Pánek), Kakrda, Šejvl, Fousek, Petráň (46. Kayamba), Kim.
Hradec Králové I. poločas: Lindr – Krátký, Krmaš, Chleboun, Plašil – Hable, Schwarz – Kopecký, Vlkanova, Malinský – Černý. II. poločas: Ottmar – Hlavsa, Chleboun, Nosek. Prajza – Vobejda, Janoušek – Shejbal, Zorvan, Javůrek – Pázler.