V nejhorší močál se proměnil prostor před brankami. Šance tam obvykle končily uklouznutím a pádem. Naději tak měly jen rány z dálky, což předvedl během 26. minuty dvakrát Maryška. Vykáňský brankář Stehno jeho střelu vyškraboval zpod břevna na roh a po něm u tyče zasáhl proti ráně domácího záložníka z úhlu. Když Hofman zachytil podrážkou Stehnův těžkopádný odkop jílem polepeného míče, zazdil vzniklou tutovku střelou do gólmanovy náruče Boško.

Zápas na stále nemožnějším povrchu spěl k bezbrankové plichtě, závěr ale přinesl zápletku. Střídající Jíra ještě samostatný nájezd neproměnil, na druhé straně Ježek vyrážel nepříjemnou skákavou střelu Žampy. V 79. minutě však povedený pokus Koutenského z 20 metrů rozvlnil síť a celý zápas aktivnějšímu Hradišti hrozila porážka. Za čtyři minuty Stehno zázračně vyhmátl Horákovu hlavičku zblízka a jeho spoluhráči na brankové čáře uhájili svou hroudu bahna proti dorážejícím útočníkům.

V 86. minutě ale vybojoval míč po dalším slabém odkopu od brány Jíra, přistrčil do strany Honcovi a z jeho centru na penaltovou značku propálil Stehna konečně Jakub Maryška – 1:1.

Šestý z devíti domácích zápasů tak v Hradišti dospěl k penaltám. Ještě po dvou sériích platil stav 0:0, až pak začali dominovat střelci a rozstřel ukončil smolně do tyče až šestý domácí exekutor Krejza.

MSK – Vykáň 1:2 pk (0:0)
Branky: 86. Maryška – 79. Koutenský, RP Žampa. Rozhodčí: Paukner. ŽK: 2:2. Diváci: 123. Střely na bránu: 8:4. Rohy: 10:3.
Hradiště: Ježek – Pokorný, Hofman, Horák, Zajíček – Honc, Krejza, Maryška, Lakatoš – Havel (57. Jíra), Boško (78. Tomašov).

Semice – Rejšice dokázaly naplno bodovat a to navíc na hřišti soupeře. V Semicích jim k tomu dopomohly dva slepené góly, které přišly po přestávce v rozmezí pěti minut. V 50. minutě otevřel skóre zápasu Martin Herman, o pět minut později na něj navázal jeho spoluhráč Radek Kopecký. O dvoubrankový náskok hosté přišli deset minut před koncem, kdy snížil domácí Bříza, tři body už ale hosté dokázali uhájit.

Semice – Rejšice 1:2 (0:0)
Branky: 81. Bříza – 50. Herman, 55. Kopecký. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:4. Diváci: 100.
Rejšice: Novák – Bým, Kopecký, Sameš, Lacina – Kučera, Bělík, Zörkler (79. Kořínek), Fingerhut (89. Dufek) – Herman (90. Pečínka), Karela.