Hráči se shodli: Chyběl druhý gól

Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi nedokázali ani na další pokus vyhrát ligové utkání a po výsledkově podařené zimní přípravě pokračuje jarní rozčarování, když v úvodních dvou zápasech zaznamenali pouze dvě remízy. Po plichtě v Karviné se shodný výsledek 1:1 zrodil i v pondělní televizní dohrávce s Teplicemi.

27.2.2017

Teplice vezou bod z Mladé BoleslaviFoto: Deník/František Bílek

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:1 (1:0)

Po úvodní nudné dvacetiminutovce poslal domácí do vedení svým prvním ligovým gólem Jakub Nečas, který si zaběhl za hostující obranu a prostřelil i brankáře Grigara. „Prvních patnáct minut jsme nebyli v překonávání obrany úspěšní, ale od patnácté minuty jsme to zlepšili a nakonec z toho pramenila i vedoucí branka. Psychicky jsme se zvedli a měli jsme další dobré příležitosti," hodnotil první poločas domácí kouč Martin Svědík.

Bohužel další šance zůstaly nevyužity. „Po vstřeleném gólu jsme měli ještě další loženky. Měli jsme dát ještě alespoň jeden gól, pak by ten zápas určitě vypadal jinak," mluvil na stejnou notu jako kouč Svědík boleslavský záložník Ladislav Takács.

A po přestávce přišel trest. Paradoxně v době největšího boleslavského tlaku v honbě za pojišťovací brankou se zrodil ojedinělý útok Teplic, který skončil tečovanou střelou Červenky, která zapadla za záda brankáře Šedy. Teplický záložník byl v tu chvíli na trávníku něco málo přes šest minut. „Šel jsem tam s úkolem trošku rozhýbat hru. Nakonec se mi podařilo dát i gól," usmíval se po zápase šťastný střelec.

Jeho gól nakonec přinesl Teplicím bod, protože Boleslav se už ve zbytku zápasu na odpověď nezmohla. „Inkasovaný gól bohužel náš tým poznamenal, začali jsme se uchylovat k nakopávaným míčům, které ale nepřinesly žádný efekt," řekl kouč Svědík.

Souhlasil i Takács: „V prvním poločase se nám vzduchem přes Lukáše Mageru celkem dařilo, takže jsme se tam chtěli dostávat i v závěru zápasu. Ale znovu říkám: škoda těch zahozených šancí. To bychom se teď mohli bavit úplně o něčem jiném…"

Po povedené zimní přípravě tak středočeský klub na začátku jara navázal na nepodařený závěr podzimní části. „V Karviné se nám zápas vůbec nepovedl ani výsledkově, ani herně. Dnes jsme něco zlepšili, ale pořád to není ono," přemýšlí nahlas boleslavský záložník. Pro něj šlo o pikantní zápas, neboť právě ze severočeských Teplic se do Mladé Boleslavi přesunul. „Na zápas jsem se těšil, mám v Teplicích hodně kamarádů. Takže to pro mě bylo o něco emotivnější," přiznává zvýšenou motivaci Takács.

Na druhé straně barikády panovala s konečnou dělbou bodů spokojenost. To potvrdil i teplický kouč Daniel Šmejkal: „Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat a pak jsme měli my jednu nebo dvě dobré situace a mohli jsme skóre i otočit. Důležité bylo, že jsme nedostali druhý gól a neustále jsme byli ve hře. S bodem jsme spokojení."

Branky: 22. Nečas - 64. Červenka. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Kotalík. ŽK: Šušnjar, Jeřábek, Červenka (všichni Teplice). Diváci: 2797.

Sestavy:
M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Mareš - Vukadinovič, Magera (84. Matějovský), Nečas (74. Jánoš) - Chramosta (69. Železník). Trenér: Svědík.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo (82. Vošahlík), Hora, Urma (46. Nivaldo) - Vaněček (58. Červenka). Trenér: Šmejkal.

27.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

A-třídní utkání v Sokolči oživil projekt krajského svazu Dneska první liga!.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Ilustrační fotografie.

KRÁTCE: Sokolnice představí dravé ptáky

OBRAZEM: Děti se učily zastavit krvácení

Mladá Boleslav - Zbavit se strachu z ošklivě vypadajících poranění a zachovat v krizové situaci chladnou hlavu, to bylo cílem Dnů pro záchranu života, které v boleslavské 9. základní škole nazvané Pastelka pořádali profesionální záchranáři ze vzdělávací společnosti Zdravotníci.

Na jevišti ožijí sonety Williama Shakespeara

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Leitmotivem aktuální sezóny je v městském divadle Mladá Boleslav William Shakespeare, od jehož úmrtí uběhlo na začátku sezóny 400 let.

V Boleslavi řeší pohárovou blamáž. Týmu hrozí pokuty

Mladá Boleslav – Vypadnutí v semifinále fotbalového MOL Cupu s druholigovým soupeřem nezůstalo v Mladé Boleslavi bez odezvy. Pokud tým trenéra Svědíka nesplní sportovní cíle stanovené před sezonou, do které šel s ambicemi vybojovat účast v pohárové Evropě, pocítí to fotbalisté i členové realizačního týmu na svých výplatách.

Král: Touha po změně byla cítit ze všech stran

Střední Čechy /ROZHOVOR, ANKETA MEZI TRENÉRY/ – Šéf sportovně-technické komise středočeského hokeje Deníku přiblížil zrod nového modelu krajské ligy.