Horky – Chotětov 3:0

V očekávaném utkání dvou vedoucích týmů fotbalové B skupiny III. třídy nakonec jasně zvítězily domácí Horky.

Ty dokázaly v derby nejen tabulkovém, ale i místním zdolat do té doby vedoucí Chotětov, když vyhrála domácí zkušenost (Malík, Horák, Sedláček) nad výrazně mladší sestavou hostů.

V prvním poločase se ale brankáři obou týmů spíše nudili. Za zmínku stojí snad jen střelecké pokusy Kohouta a Horáka.

To druhá půle už byla o něčem jiném. Nestárnoucí Vladimír Sedláček se totiž chopil důrazně dirigentské taktovky a nádherně rozděloval míče svým spoluhráčům. A přišly i branky. V 52. minutě si naběhl na centr Krále Marek Hlavička a jak jinak než hlavou otevřel skóre.

Doslova jako uragán vtrhl na hřiště v 61. minutě útočník Solčianský. Hned po minutě pobytu na hřišti zvýšil na 2:0 a za deset minut přidal i svou druhou branku v zápase, když využil zaváhání chotětovského gólmana Sunka.

Více už toho ale domácí útočník nestihl, neboť musel hřiště opustit v 79. minutě na nosítkách s poraněným kolenem.

Poté se již utkání více méně dohrávalo a o výhře domácího favorita nebylo více pochyb. Sezonu dobře zahájivší Chotětov se o víkendu nepotkal s dobrou formou, když si jeho hráči nedokázali za celý zápas vytvořit výraznější šanci.

Branky: 62. a 72. Solčianský, 52. Hlavička.

Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Rohy: 6:2.

Horky: Malík – Horák (71. Sekera), Sedláček, Starý, Cimrman – Král, Mosiurczak, Kadlec, Kohout – Hlavička, Kraus (61. Solčianský, 78. J. Šarközy).

Chotětov: Sunek – Vetešník, Kořínek, Křivohlávek, Losík – Rusňák (73. Koťátko), Barančok, Kubín, Buryán (55. Drahoš) – Linek, Svozil (80. Döme).