Kouřim se znovu naučila vyhrávat, pod novým trenérem Jiřím Mašatou opět nezaváhala a uhrála další důležité vítězství.

Kouřim – Čejetice 2:1

Kouřim po zimní přestávce válí. Ze dvou utkání získala šest bodů. Tentokrát otočila zápas s Čejeticemi. I když domácí smolně inkasovali ve 29. minutě z první střely na bránu, nesložili zbraně, svého soupeře zavřeli na jeho půlce a vydřeli důležitou výhru.

„První poločas pro nás začal dost smolně, po chybě brankáře jsme po první střele soupeře na naší bránu prohrávali 0:1. Věděli jsme ale, že kluci jsou dobře fyzicky připraveni a že to ještě uběhají. Soupeř se navíc zatáhl a hrál na brejky. My jsme tvořili hru a vytvářeli si šance. Kdybych počítal jen ty vyložené, tak by jich bylo minimálně šest. V zimní přestávce udělal realizační tým obrovskou spoustu práce, pročistilo se prostředí v kabině, poraženecká nálada je pryč, všichni tady jedeme na sto prcent,“ řekl kouč Jiří Mašata. „Dobré výsledky v posledních dvou zápasech jsou zásluhou všech lidí, kteří se tady v Kouřimi kolem fotbalu pohybují. Není to rozhodně má zásluha. Jinak pokud jde o otázku proč hrajeme na umělé trávě v Kostelci nad Černými lesy, měl bych vysvětlit, že to není taktický záměr, i když jsme v Kostelci vyhráli zimní turnaj a hraje se nám zde dobře. Problém je v tom, že hřiště v Kouřimi je blízko vody a současné vlhké počasí mu vůbec nesvědčí. Již minulý týden jsme zvolili pro zápas s Vlašimí kosteleckou umělku a tento víkend jsme to museli učinit znovu, protože naše hřiště je snad v ještě horším stavu než před týdnem,“ dodal.

Branky: 52. Dvořák, 85. Martin Snížek (z PK) – Kadlec. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:3. Diváků: 200. Poločas: 0:1.

Čejetice: Krejčík – Hurta, Štěpán, Bartoš, Nekola – Brož, Kadlec, Blažek, Průcha – Dubský, Korec.

Kouřim: Malý – J. Snížek, Skalický, Čáp, Kapic – Dvořák (79. Fialka), Pokorný, M. Snížek, Teplý – Klouček (75. Dytrych), Novák (55. Břečka)