Statistika podzimní sezóny Juniorské ligy potěší příznivce mladoboleslavského fotbalu. V konkurenci dvaceti týmů je po jednadvaceti odehraných zápasech FK Mladá Boleslav U21 první o bod před Brnem. Třetí Sparta a čtvrtá Slavia ztrácejí na Boleslav již devět bodů.

Kromě toho Boleslavští nastříleli 58 gólů, což je nejvyšší počet ze všech dvaceti týmů. Šestá Jihlava dala 55 a druhé Brno 53 gólů. Boleslavská defenzíva je třetí nejpevnější s 22 obdrženými góly. Druhé Brno inkasovalo 20 a třetí Sparta 16 gólů.

Boleslavský Hidajet Hankič je nejlepší gólman Juniorské ligy s devíti vychytanými nulami, sparťan Vojtěch Vorel udržel čisté konto sedmkrát a plzeňský Jakub Šiman šestkrát.

Záložník Ondřej Zahustel nastřílel druhý nejvyšší počet gólů, podobně jako on dal třináct gólů také ostravský Jakub Šašinka. Podzimním králem juniorských střelců je plzeňský Daniel Černý s 20 trefami.

FK Mladá Boleslav U21 – SK Slavia Praha U21 5:4

To byl fotbal! V posledním letošním utkání o body Juniorské ligy předvedli aktéři hru v maximálním tempu, odvážné průniky po stranách hřiště, urputné souboje uprostřed hrací plochy, kreativní kombinace, překvapivé dlouhé pasy a přesnou střelbu, po které se devětkrát rozvlnila síť a dvakrát zazvonilo břevno.

Jedinou chybou bylo počasí. V prvním prosincovém pondělí fotbal divákům ztrpčoval chlad blížící se zimy. V úvodu slávista Hrubý z trestňáku nastřelil břevno boleslavské branky, ale první gól dal boleslavský Zahustel lobem přes gólmana Hrubeše. Slávisté dvěma góly skóre otočili, boleslavského brankáře Dědka nejprve prostřelil Diop a potom zaskočil nedůraznou střelou k levé tyči Hrubý. Do přestávky vyrovnal Klobása po Mehanovičově rohu.
Zkraje druhé půle boleslavské vedení zařídil Kateřiňák z penalty a zvýšil Zahustel hlavou po Houžvičkově centru. Slávistický Kuchta snížil, Zahustel potrestáním školácké chyby brankáře Hrubeše završil hattrick a když Kuchta dotáhl slávistickou ztrátu opět jen na rozdíl jediného gólu, dohrávalo se závěrečných deset minut v dramatické atmosféře, v níž boleslavský Houžvička pouze nastřelil břevno.

Branky: 23., 52. a 77. Zahustel, 41. Klobása, 48. Kateřiňák – 63. a 79. Kuchta, 32. Diop, 40. Hrubý. Rozhodčí: Berka. ŽK: 1:1. Diváci: 75.
Boleslav U21: Dědek – Geissler, Křapka, Thalamy, Houžvička – Kateřiňák, Mehanovič (46. Hodač) – Kocourek, Klobása (84. Lacek), Vukadinovič (90. Zemánek) – Zahustel.
Slavia U21: Hrubeš – Moglich (62. Brož), Souček, Fialka, Bejbl (72. Pelikán) – Hrubý, Salašovič (55. Kuchta) – Zámečník, Mysliveček, Peterka – Diop.