Fotbalové týmy Mladoboleslavska na úrovni krajských soutěží zahájily herní přípravu na jarní odvety.

Dukla Praha – FK MB B 1:1

V první čtvrthodině utkání zimního turnaje Vyšehradu na obou stranách nebyla k vidění žádná nebezpečnější akce.

Pak si se střelou boleslavského Schuberta poradil brankář Jakubov, na druhé straně exboleslavák Nečas sám před Kanavalem nedůrazně zakončil.Ve 26. minutě se na pravé straně individuálně prosadil Berger a střelou na přední tyč dostal Duklu do vedení – 1:0.

Ve druhém poločase v 54. minutě byl boleslavský Duranski zezadu faulován a následnou penaltu proměňuje Horák ve vyrovnávací gól – 1:1.
Pak ještě boleslavský Duranski nastřelil břevno, ale další branka ve střetnutí již nepadla.

FK Ml. Boleslav B:
Kanaval – Borovička, Zbrožek, Mrvík, Štěpánek (46. Horák) – Brunclík, Duranski (65. Kozma), Ščuk, Tvaroha (74. Marek Sedláček) – Hadziresic, Schubert.

Bakov – Kosořice 5:4

Pro oba týmy to byla herní premiéra v zimní přípravě, když své síly změřily na zbrusu nové umělé trávě v Benátkách.

V úvodu zápasu si vypracovali několik brankových náznaků Bakovští, ale hosté mohli po rychlém výkopu brankáře jít do vedení jako první. Tísněný Kiceluk však nedokázal výrazněji zakončit.

V 18. minutě rozhodčí potrestal Kosořice za hraní rukou a Beran z pokutového kopu otevřel skóre. V dalších minutách Kosořičtí nepotrestali soupeřovu nedůslednost, až po Sabolově vysunutí mířil do černého Madyar. Poté stačily bakovskému Beranovi tři minuty, aby rázem domácí vedli o dvě branky.

Nejprve precizně zahrál přímý kop k tyči a následně tvrdou ranou zvýšil na 3:1. Prudkou střelou se na druhé straně prezentoval i Sabol a jeho ránu za Janurovy záda dorazil Macháč.

Po změně stran už oběma týmům začaly docházet síly. Až v 70. minutě se prosadil bakovský Vaněk a o minutu později se opět z přímého kopu nemýlil Beran. Kosořičtí v závěru odpověděli ze dvou pokutových kopů, úspěšným exekutorem byl Sabol.

Branky: Beran 4, Vaněk - Sabol 2, Madyar, Macháč. Poločas: 3:2.
Kosořice: Tomáš Dufek - Grus, Štecher, Sedláček, Briestenský - Tomášek (46. Vojtěch Dufek), Adámek, Sabol, Madyar (46. Vavrik) - Macháč (46. Darmoš), Kiceluk.

Benátky – Semice 4:1

K přípravnému utkání si fotbalisté Benátek nad Jizerou pozvali na zbrusu nový umělý trávník účastníka středočeské I.A třídy AFK Sokol Semice.

První poločas se nesl ve znamení vyrovnané hry, ačkoliv mírnou územní převahu měli domácí. Skórovat se ovšem podařilo jen hostům, a to hlavičkou po rohovém kopu. Benátečtí ve druhém poločase přidali na obrátkách, zatlačili Semické na jejich polovinu a svou již viditelnou převahu přetavili ve čtyři
branky.

Nejprve proměnil pokutový kop po faulu na Michala Korce jeho bratr Martin, poté se prosadil dvakrát Michal Korec a alespoň jednu branku ze svých několika šancí přidal Šimek.

Hodnocení trenéra Benátek: „Druhé přípravné utkání se vyvíjelo celkem podle našich not. Úvod byl ještě vyrovnaný a v něm se ukázala naše stará bolest v podobě špatného obsazování. Z těchto chyb vyplynula jediná branka soupeře po rohovém kopu. Naše útoky byly v prvním poločase bezzubé.

Soupeř naši obranu nachytal často v nedbalkách, naštěstí se gólově neprosadil. Druhý poločas se již hrál v naší režii a z toho vyústily branky. Podle šancí ve druhé půlce mělo být naše vítězství mnohem větší! Výsledek bychom neměli přeceňovat, protože soupeř byl ve druhém poločase velmi slabý.“

Hodnocení trenéra Semic: „S první půlí jsme spokojeni. Dařilo se nám kombinačně, se soupeřem jsme běhali. Druhá půle byla chaotická. Vyrovnávací gól jsme dostali z penalty, a pak jsme přestali plnit pokyny. Soupeř už byl jasně lepší.“

Branky: 50. Martin Korec z penalty, 60. Šimek, 64. a 70. Michal Korec – 16. Hromadník. Poločas: 0:1.
Benátky: Bejr (46. Jíra) – Vaňousek, Rosenkranz (46. Novotný), Jech, Olšák (46. Selix) – Kučera (46. Zuna), Smetana, Karásek, Korejza – Martin Korec, (58. Šimek), Michal Korec (73. Olšák).

Luštěnice – Litol 0:4

Další přípravné utkání sehrané v Benátkách nad Jizerou bylo soubojem Luštěnic (I. B třída) s divizní Litolí. Luštěnice držely krok se svým soupeřem, který byl oslaben o pět hráčů základní sestavy, pouze první poločas.

V tom druhém hosté již projevili svou kvalitu a vedeni exligistou Adamem Petroušem vstřelili domácím čtyři branky. První připravil Petrouš pro Bohdana, bývalého hráče Benátek, další vstřelil sám z přímého kopu. Poté se hosté prosadili po rychlé kombinační akci, na jejímž konci byl Jareš a skóre završil po individuální akci opět Petrouš.

Branky: Petrouš 2x, Bohdan, Jareš.

Dobrovice – Ostrá 8:6

Hodně divokou premiéru v přípravných zápasech mají za sebou fotbalisté Dobrovice, kteří se utkali s Ostrou. V zápase se pálilo ostrými – padlo neuvěřitelných čtrnáct gólů.

Ostrá vedla v poločase třígólovým rozdílem, nakonec o dva góly prohrála. „Byl to hodně otevřený fotbal, obrany byly pořádně děravé. A čtyři góly padly z penalt,“ uvedl k utkání hrající kouč Ostré Jiří Dozorec.