Euforii vystřídal závěrečný kolaps

PRAHA - Slušně zaplněná Letná viděla vítězství domácí Sparty nad FK Ml. Boleslav 4:1.

4.4.2007

Dušan UhrinFoto: Slávek Růta

Fotbal někdy bývá krutý. Více jak sedmdesát minut drželi hosté domácí na uzdě, ba dokonce vedli brankou Pecky, který se do branky Sparty trefuje s pravidelnou tvrdošíjností.

Navíc Boleslav mohla své vedení pojistit, kdyby Kysela a Dittrich po svých sólech zachovali větší klid při zakončení.
Poslední čtvrthodina však byla pro hosty katastrofou. Nejprve po chybě Paláta vyrovnal exboleslavák Kulič a když se pak trefil z trestného kopu Matušovič, hosté se sesypali.

Pro Spartu pak nebylo problémem zpanikařeného soupeře dorazit dalšími dvěma góly. Ten poslední vstřelil opět Kulič, a svému ještě nedávnému chlebodárci se tak pěkně „odvděčil“.

Trenér hostů Dušan Uhrin ml. se po utkání hodně zlobil na výkon obranné čtveřice v poslední čtvrhodince. „Než jsme poprvé inkasovali, předváděli jsme výborný fotbal. Pouze závěr jsme nezvládli. Ten obrat má na svědomí naše obranná čtyřka, která hrála nezodpovědně a lehkovážně,“ uvedl Uhrin důvod selhání.

Trenér domácích Michal Bílek byl po utkání pochopitelně spokojen, i když musel hodně času trávit pohledem na trápení svých svěřenců. „Sedmedesát minut byla Boleslav lepším týmem. My jsme se trápili. Posledních dvacet minut však z naší strany bylo kvalitních,“ uvedl kouč Sparty.

Stalo se už pravidlem, že konto Sparty zatíží boleslavský kanonýr Luboš Pecka. „Když jsme vedli, mysleli jsme si, že minimálně bod urveme. Navíc jsme měli dost šancí na to, abychom vedení pojistili,“ řekl k utkání střelec boleslavské branky.

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

KRIMI MIX: Policisté odhalili dva opilé řidiče

Mladoboleslavsko – Hned dva hazardéry, kteří sedli za volant posilněni alkoholem, zadrželi mladoboleslavští policisté v centru města o uplynulém víkendu.

KRÁTCE: Loretu práce neuzavřely

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Petr Mašek míří na skály, chystá se na Dhaulágiri

Mladá Boleslav – Horolezec Petr Mašek se chystá odjet na konci října na dva týdny do Řecka. Tam se bude věnovat s partou „vysloužilých“ horolezců skálovému lezení. Přesně tak to udělal na jaře, kdy parta odjela na Sicílii.

Hejtmanka čekala na déšť před muzeem

Mladá Boelslav - Ve vstupní místnosti Muzea Mladoboleslavska bylo ve středu dusno. Bylo před bouřkou a obloha hrozila deštěm. I tak se středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová usadila venku, kde to profukovalo. Po celý den tady, počínaje desátou dopolední hodinou, čekala na občany v rámci Setkání s hejtmankou. Mladá Boleslav byla její pátou zastávkou při její „tour“ za občany – před tím debatovala s příchozími v Kolíně, Slaném, Rakovníku a Mělníku.