Mladá Boleslav/ V souboji rezerv se pomstila Boleslav Plzni

22.11.2008

ČFL: FK Mladá Boleslav B - Viktoria Plzeň BFoto: PPNA/Tomáš Pulda

FK Mladá Boleslav B - Viktoria Plzeň B 3:1

V posledním podzimním utkání České fotbalové ligy přivítali hráči juniorky FK Mladá Boleslav v mrazivém sobotním dopoledni na domácím hřišti rezervu Plzně. Zápas začal se dvacetiminutovým zpožděním, jelikož pořadatelé museli odklidit vrstvu sněhu, která napadala na mladoboleslavskou umělou trávu těsně před začátkem duelu. Tenká vrstva sněhu však na hrací ploše zůstala a po celou dobu hry ztěžovala oběma mužstvům kombinaci. Utkání se tak neslo ve znamení boje a nepříliš pohledné fotbalové podívané.

Mladoboleslavští chtěli samozřejmě zvítězit, ale plány jim narušil v 17. minutě hostující Presl, který se hlavou prosadil po přesném centru Rodriuguese – 0:1. Domácí se však oklepali rychle. Ve 26. minutě Kadlec chytře prostrčil míč k Řezníčkovi, který našel skulinku mezi Houdkovýma nohama – 1:1. Do konce poločasu mělo více ze hry boleslavské béčko, jeho převahu korunoval dvě minuty před přestávkou Fabián, jenž se nejlépe orientoval v závaru před brankou hostů – 2:1.

Druhý poločas otevřela šance Fabiána, ale ten hlavou branku netrefil. Poté převzali iniciativu hosté, svého soka přikovali před pokutové území, avšak nevytvořili si vážnější příležitost. Zákonitě tak přišel trest. V 87. minutě předvedli domácí nejhezčí akci zápasu. Fabián přenesl hru na v pohodě hrajícího dorostence Zahustela, ten z jedné sklepl střídajícímu Humajovi, který se nemýlil a uzavřel skóre utkání na konečných 3:1. Na těžkém terénu potvrdili Mladoboleslavští neporazitelnost v domácích zápasech a přezimují tak na 11. místě tabulky.

Utkání také přineslo nevšední podívanou v případě trojice rozhodčích. Všechny tři totiž byly něžného pohlaví a v čele se zkušenou hlavní rozhodčí Dagmar Damkovou předvedly velice kvalitní výkon.

Branky: 26. Řezníček, 43. Fabián, 87. Humaj – 17. Presl.

Rozhodčí: Damková – Šecová, Hasíková. ŽK: 0:0. Diváků: 80. Poločas: 2:1.

FK Mladá Boleslav „B“: Šeda – Svoboda, Ševínský, Mrvík, Horák – Zahustel (90. Mašanský), Murárik, Sedláček, Fabián – Řezníček (46. Holub), Kadlec (70. Humaj). Trenér: Josef Hloušek.

FC Viktoria Plzeň „B“: Houdek – Šmejkal, Bauer, Mandous, Bárta (84. Puchmertl) – Blažek, Rodrigues, Dvořák, Trantina (64. Mudra) – Presl, Leitl (83. Darida). Trenér: Milan Matejka.