FOTOGALERIE: Juniorka přišla o všechny body

Mladá Boleslav - Ani posily z áčka nepomohly boleslavské rezervě k bodovému zisku proti České Lípě.

Fotogalerie
15 fotografií

ČFL: FK Mladá Boleslav B - Arsenal Česká LípaFoto: Deník/Jaroslav Bílek

FK Mladá Boleslav“B“ – Arsenal Česká Lípa 1:2

Utkání předehrávaného 33. kola ČFL se hrálo ve středečním odpoledni na hlavním hřišti areálu Městského stadionu. Vyrovnaná tabulka ČFL velela Boleslavským v domácím prostředí získat tři body. Bohužel je ztratili.

První minuty se hrálo převážně před českolipskou brankou, ale Boleslavští získali pouze dva rohy. Podobnou standardní situaci Česká Lípa měla až v 8. minutě. Třetí boleslavský roh v 10. minutě kopal Opiela a zakončil prudkou ranou z deseti metrů Řezníček. Trefil brankáře Meiera. V 15. minutě Fabián zpětnou přihrávkou od koncové lajny připravil palebnou pozici Řezníčkovi, ale ten opět nastřelil jen brankáře soupeře.

Českolipští se pokusili opakovaně vystřelit z dálky. Nejpřesněji zamířil ve 21.minutě Mičkal a brankář Vorel sebou musel rychle hodit k levé tyči, aby uhájil čisté konto. Na druhé straně se o pět minut později probíjel do šance Řezníček, ale obránce Řehák s brankářem Meierem ho ubránili.

Ve 30. minutě po centru z pravé strany se přes Mrvíka prosadil hlavičkující Mičkal – 0:1.

Boleslavští nadále pokračovali v nepřesné hře. Světlým jevem byla v 39. minutě Opileova střela, kterou však brankář Meier snadno kryl. Ve 40. minutě byla Česká Lípa blízko druhému gólu. Po Runtově centru neobsazený Mičkal hlavičkoval z pěti metrů a Vorel předvedl fantastický zákrok, když od levé tyče vytlačil míč na roh.

Po přestávce se dlouho hrálo jen mezi vápny a brankáři byli bez práce. Nic na tomto obrazu hry nezměnila ani 62. Minuta, kdy se ke střelbě z hranice pokutového území dostal boleslavský útočník Řezníéček, ale nastřelil spoluhráče Tafata. Za tři minuty po Fabiánově centru nezpracoval Řezníček míč před českolipskou brankou.

V 67. minutě kopal Runt šestý roh České Lípy a nedůsledně krytý Mičkal se podruhé v utkání prosadil hlavou – 0:2.

V 71. minutě Holečkova rána těsně přeletěla boleslavskou branku. A Boleslavští pokračovali ve fotbalu bez důrazné koncovky. Na závěrečných deset minut se ji vydal vylepšit Rolko, který se posunul ze stoperského postu na hrot útoku.

V 81. minutě centr Fabiána z levé strany skutečně našel soupeřově na malém vápně Rolka a ten hlavou snížil – 1:2. To bylo však ze strany Boleslavi vše. V poslední minutě Fabiánova přízemní křížná střela minula branku. V nastavených třech minutách Fabiánův povedený trestný kop vyrazil brankář Meier na roh.

Branky: 81. Rolko – 30. a 67. Mičkal.

Rozhodčí: Schröter – Blaschke, Šecová. ŽK: Šafář, Bednář, Runt. Diváci: 110.

Mladá Boleslav B: Vorel – Svboboda, Mrvík, Rolko, Horák (67. Dolinajec) – Dudka, Ščuk, Opiela, Fabián – Řezníček (78. Zbrožek), Synek (57. Tafat).

Česká Lípa: Meier – Bednář, Novotný, Řehák, Šafář – Runt, Vrabec, Breite, Slabashevich (61. Finklár) – Mičkal (69. Holeček), Zeman (84. Kučera).