VYBERTE SI REGION

Mladá Boleslav/ Jarní mizerie boleslavských fotbalistů pokračovala domácím zápasem s předposledním Žižkovem

5.4.2009
Fotogalerie
13 fotografií
1. Gambrinus liga: FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov

1. Gambrinus liga: FK Mladá Boleslav - Viktoria ŽižkovFoto: PPNA/Tomáš Pulda

FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:0

Boleslavský fanoušek na jaře trpí! Další nevýrazný výkon předvedl tým s pohárovými ambicemi na domácím hřišti s týmem z chvostu tabulky Viktorii Žižkov.

Záložník Tomáš Poláček litoval ztracených bodů: „Je to škoda. My se na gól až neskutečně nadřeme.“ Příčiny boleslavské herní mizerie však určit nedokáže.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a jejich rychlé brejky hodně zaměstnávaly domácí obranu. Po čtvrt hodině hry se dokonce řítil sám na Millera Naumov, ale zastavil jej praporek asistenta rozhodčího.

V hostující sestavě chyběla největší žižkovská hvězda Petr Švancara, trenér Hapal zase překvapil domácí publikum nasazením stopera Procházky po bok Sylvestreho do středové řady.

Boleslavským chyběl klid v koncovce, kde chyběla buď finální přihrávka nebo hráči řešili akci zbrkle. Největší šancí prvního poločasu pohrdl Luboš Pecka, který z vápna neuspěl.

Nejblíže vstřelení branky byli domácí po třech minutách druhé pětačtyřiceti­minutovky, ale Mendyho hlavičku skvěle vytáhl Bartalský na roh.

V dresu žižkova se ve druhém poločase objevil také bývalý boleslavský hráč Marian Palát: „Podepsal jsem na Žižkově ve středu amatérskou smlouvu.“ Palát tedy ukončil své angažmá ve slovenském Ružomberoku. „Bod z Boleslavi je zlatý,“ hodnotil Palát po zápase.

V poslední desetiminutovce si Boleslav vytvořila převahu, ale branku z ní nedokázala vytěžit. Hostující trenér Zdeněk Ščasný, který trénoval Boleslav v loňské sezoně, hodnotil: „V závěru nám docházely síly, takže do ofenzivy jsme se už moc nedostali.“

Chramosta Boleslav nespasil

Na hřiště se v boleslavském dresu podíval i ligový debutant, osmnáctiletý útočník Jan Chramosta, jenž nahradil na závěrečných dvacet minut Luboše Pecku.

Jaká byla vaše ligová premiéra?
Bylo to pro mě těžké naskočit na stavu 0:0. Škoda té šance, protože mou střelu zblokoval žižkovský obránce.

Měl jste ještě jednu šanci v pokutovém území…
Chtěl jsem se protlačit k hlavičce, ale Marian Palát mě tam stáhnul.

Jaké byly vaše pocity při příchodu na hřiště?
Byly to skvělé pocity, diváci tleskali. Znovu říkám, škoda že jsme nezvítězili.

Jak dlouho jste se připravoval s A týmem?
Prakticky vůbec. Trénoval jsem normálně s rezervou a po včerejším zápase béčka mi trenér řekl, že mám jít na lavičku s áčkem.

Nebývá zvykem aby osmnáctiletý kluk tahal ligové mužstvo z bryndy.
Tak jsem to nebral. Já jsem rád, že jsem dostal v lize šanci a doufám, že nebyla poslední.

Jaké vám dal trenér pokyny?
Pokyn jsem měl jediný - dát gól, což se bohužel nepovedlo.
Rozhodčí: Kocián – Dobrovolný, Marek. ŽK: Sylvestre – Hruška, Pilař, Sabou . Diváci: 4425.

Boleslav: Miller 3 – Kalina 3, Rolko 3, Janíček 3, Hrdlička 3 – Mendy 4 (81. Sedláček), Sylvestre 3 (59. Opiela), Procházka 4, Poláček 2 – Papadopulos 3, Pecka 3 (72. Chramosta). Trenér: Hapal.

Žižkov: Bartalský 3 – Hruška 3 (79. Stracený), Pilař 2, Gabriel 2, Xavier 3 – Vaculík 3 (74. Pospíšil), Sabou 3, Straka 3 (55. Palát), Hušbauer 2 – Kalod 3, Naumov 3. Trenér: Ščasný.