Fotbalisté se rozloučili s Tureckem remízou

Belek - Boleslavští fotbalisté se vrací z Turecka domů.

13.2.2011

Gambrinus liga: FK Mladá Boleslav - SK Slavia PrahaFoto: PSPA/Slávek Růta

Lokomotiv Sofia – FK Mladá Boleslav 1:1

V nejkvalitnějším utkání tureckého soustředění remizovali boleslavští fotbalisté s třetím týmem bulharské nejvyšší soutěže A Grupa. Góly padaly v úvodní třetině druhé půle, boleslavský dal Alex Mendy.

Trenér Karel Stanner neměl k dispozici Šedu, Kyselu a Zahustela, kteří zůstali v hotelu s horečnatou virózou, a Rolka, jenž kvůli bolesti zad pouze přihlížel. Do branky jako náhradník byl připravený trenér brankářů Ladislav Maier.

Od počátku utkání oba týmy pozorně kombinovaly. Po celých devadesát minut bylo zřejmé, že proti sobě hrají takticky i technicky rovnocenná mužstva. Hráči si vzájemně povolovali minimum prostoru. Dramatické situace v prvním poločase vznikaly většinou jen po standardních situacích, ve druhé půli a především v závěru utkání i ze hry, jak se všichni hráči snažili strhnout vítězství na svoji stranu.

Rušno na boleslavské straně hřiště bylo i v 35. minutě. Miller ve snaze zastavit soupeřův atak, zahrál rukou na hraně pokutového území, což rozhodčí odpískal. Po krátkém dohadování s asistentem na čáře, kapitány i trenéry obou mužstev nakonec ponechal boleslavského brankáře na hřišti. Trestný kop za Millerův prohřešek kopl soupeř vysoko nad branku. Podobně na druhé straně cíl přestřelil Kúdela z trestňáku za faul na Kuliče.

V nástupu do druhého poločasu byla Sofie dravější v ofenzívě. Vynutila si tak mírnou převahu a vedení.

V 51. minutě svižný útok z pravé strany zakončil trinidadský útočník v bulharských službách Clarence nekompromisní ranou podle Millera - 1:0. Za pět minut byla Sofie blízko druhého gólu, ale tentokrát střela těsně minula pravou tyč boleslavské branky.

Boleslavští se však rychle oklepali a vyrovnali skóre i hru. V 60. minutě v obléhání bulharského vápna se do kvalitní koncovky nedostali Řezníček s Chramostou, ale když se míč odrazil k Mendymu, tak ten si na oblouku pokutového území šikovně připravil pozici a vystřelil. Mendyho rána tečovaná obráncem zapadla k pravé tyči - 1:1.

V oboustranné touze po vítězství tempo hry gradovalo. V závěrečné pětiminutovce Procházkův trestný kop zastavila hráčská zeď, po Šírlově rohu a Johanově hlavičce se bravurním zákrokem předvedl sofijský gólman a v poslední boleslavské útočné akci na Šírlův technický oblouček nedosáhl v brankovišti Řezníček. Bezprostředně před konečným hvizdem Sofie vybojovala roh, ale Boleslav mu odolala.

Branky: 51. Clarence - 60. Mendy. Poločas: 0:0.

Boleslav: Miller - Kalina, Johana, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Kúdela (66. Procházka), Táborský (76. Fabián) - Kulič (54. Řezníček), Chramosta. Připraveni ještě byli Janíček, Krasniqi a Volf.

Jaký program čeká boleslavské fotbalisty v následujících dnech do zahájení Gambrinus ligy?

V pondělí 14. února trénují v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Následující den absolvují zátěžové testy na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu, následující den dostanou od trenéra volno. Po středečním volnu následují každodenní tréninky v domácích podmínkách včetně soboty.

V neděli 20. února od 15 hodin generální zkouškou na Gambrinus ligu bude poslední přípravné utkání na hřišti SK Dynamo České Budějovice.