FOTOGALERIE: Čtvrtý zápas letní přípravy opět vítězný

Benátky nad Jizerou - Boleslavští fotbalisté si v přípravě poradili i s Klokany.

24.6.2010

Přípravné utkání: FK Mladá Boleslav - SK KladnoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

FK Mladá Boleslav – Bohemians 1905 2:0

Přípravné utkání hrané na hřišti účastníka středočeského přeboru v Benátkách nad Jizerou začaly oba týmy zvolna.

První nebezpečnou akcí byl trestný kop boleslavského kapitána Kuliče v 8. minutě. Johana ho dorážel z malého vápna vedle branky. Za pět minut po spolupráci s Kuličem nadějnou akci nedůrazně zakončil Mendy.

Druhou čtvrthodinku o sobě dali vědět hráči Bohemians. Nejprve Nuc mířil vedle. Potom v 17. minutě Bartkův centr bez přípravy napálil do pravé tyče boleslavské branky Nešpor.

Počínaje 24. minutou přišly chvíle boleslavského Buluta. První povedený únik zakončil střelou mimo branku. Kuličův roh hlavičkoval těsně mimo pravý horní růžek. Ve 37. minutě běžel sám na brankáře Sňozíka, ale neprostřelil ho.

Sedm minut před koncem poločasu Bulut opět utekl soupeřově obraně, a když se dostal ze střelecké pozice, tak od koncové lajny přihrál na hranici vápna. Kulič přihrávku chytře pustil Táborskému, který se v plném běhu trefil přesně k pravé tyči.

Do druhého poločasu nastoupili Boleslavští téměř s novou sestavou. První povedený útok vedl Kulič, zpětnou přihrávkou našel Mendyho a jeho centr si uvnitř vápna zpracoval Chramosta, ale ranou přes hlavu přestřelil vršovickou branku.

V 63. minutě se do jasné šance dostal Ibragimov, ale Vorel jej vychytal. Vzápětí z další akce střílel Hartig mimo boleslavskou branku.

V 66. minutě svižný boleslavský útok zakončil úspěšně Sedláček. V klidu si kousek před trestným územím připravil střelbu a pravačkou dokonale vymetl levý horní růžek, kam se zkušený Sňozík nestačil natáhnout.

V závěrečné čtvrthodince měli Boleslavští více ze hry, ale v koncovce postrádali klid a přesnost. V 72. minutě Bořil přihrál Sedláčkovi, ten centroval přes šířku vápna na Procházku, kterému se zakončení bez přípravy nepovedlo podle představ. V 78.minutě boleslavskou akci zakončil nepřesnou ranou Dudka. V 82. minutě zkusil ve finále kombinační akce vystřelit z pětadvaceti metrů Procházka, jeho ráně však chyběla razance i přesnost. Pět minut před koncem Sedláček křížným pasem poslal do brejku Bořila, ale ten se neprosadil.

Branky: 38. Táborský, 66. Sedláček.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Zeman. Diváci: 650.

Boleslav I. poločas: Miller – Kalina, Johana, Janíček, Hrdlička – Mendy, Kúdela, Opiela, Táborský – Kulič, Bulut.

Boleslav II. poločas: Vorel – Kalina, Johana (76. Charuza), Rolko, Fabián – Mendy (76. Dudka), Procházka, Sylvestre, Sedláček – Kulič (66.Bořil), Chramosta.

Bohemians 1905: Sňozík – Bartek, Nikl (46. Jindřišek), Lukáš, Rychlík (46. Cseh) – Nuc (61. Rychlík), Kraus, Držík, Moravec – Nešpor (61. Ibragimov), Ibragimov (46. Hartig).

24.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Boleslavském deníku: prvňáčci ze ZŠ Pastelka MB a ZŠ Chotětov

KRÁTCE: Svátek omezí autobusy

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Benátky odčinily Vary a chystají se na Jágrovo Kladno

Benátky nad Jizerou – Oklepali se v nejkratší možnou dobu. Hokejisté Benátek dali v pondělním kole WSM ligy zapomenout na sobotní výprask ve Varech. Na domácím ledě otočili utkání s Prostějovem a vyhráli 4:2.

OBRAZEM: Duchovní otec Škody Favorit převzal pamětní medaili

Mladá Boleslav - Letecké muzeum Metoděje Vlacha Mladá Boleslav bylo svědkem jedinečné slavnostní události. V pondělí odpoledne si zde převzal z rukou předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka pamětní medaili duchovní otec automobilu Škoda Favorit - konstruktér Petr Hrdlička. Právě tento model letos prochází velkým mezníkem, je to totiž přesně třicet let, co byl Favorit poprvé představen veřejnosti.

OBRAZEM: Mladá Boleslav má lavičku Václava Havla

Mladá Boleslav – Město Mladá Boleslav má od pondělního dopoledne svou lavičku Václava Havla. Ta se nachází před vchodem do Havelského parku. Lavička, kterou paradoxně tvoří dvě židle a stolek, v jehož prostředku je vysazena lípa, slouží mimo jiné jako vzpomínkové místo na osobnost posledního československého prezidenta Václava Havla.