Dobrovice - Předměřice 10:0 !!!

Fotbalisté Dobrovice získali v divizním utkání povinné body a rekordním vítězstvím si v boji o záchranu výrazně vylepšili skóre.

Odevzdaný soupeř nestíhal nasazené tempo a od úvodního hvizdu se zaměřoval jen na odkopávání míčů. V úvodu Jaška kryl Hrdinovu bombu po narážečce s Miškovským, v dalších šancích Hrdina a Boško těsně minuli. Pak se s góly roztrhl pytel: Vladyka skóroval hlavou po rohu a ihned po rozehrání přihrál Miškovský před prázdnou bránu Boškovi – 2:0. Vzápětí znemožnili sérií rychlých narážeček hostující obranu Hrdina, Boško a Miškovský, který opět zakončoval do prázdné. Krouského únik zastavil nedovoleně ve vápně brankář Jaška a sám postižený z penalty zvýšil na 4:0. Čtyři góly padly v rozmezí tří a půl minuty.

Pak si domácí dali oddech, až ve 39. minutě dorážel z metru ve skrumáži Boško. Do přestávky nastřelil Hrdina tyč a Miškovského volej z malého vápna po Jiránkově centru vyrazil Jaška, který stihl i napravit svůj chybný odkop, zachycený Maruškou.

Ani přestávka nezměnila nic na obrazu hry, hned ve 47. minutě Boško po zemi vybídl před prázdnou bránu ke zvýšení Hrdinu – 6:0. V 58. minutě vysunul Vladyka Boška, který přesprintoval ploužící se předměřické beky, ale trefil jen tyč. Zanedlouho putoval míč po ose Boško-Krouský-Maruška a posledně jmenovaný napnul síť posedmé. Za další minutu stáhl Žák za dres Boška, jenže Niklfeldovu penaltu Jaška vyrazil. V 68. minutě Boško obešel i Jašku, ale prázdnou bránu minul. Čtvrt hodiny před koncem zavěsil Krouského centr placírkou Miškovský – 8:0. V 78. minutě byl vyloučen Jaška a Předměřice dohrávaly o deseti, do brány šel náhradník Martínek. Rozhodčí totiž odpískal nepřímý kop uvnitř vápna za malou domů, což se Jaškovi nelíbilo a za zakopnutí míče dostal druhou žlutou. Krouský však ze standardní situace přestřelil. Jedinou šanci Předměřic měl Mlynář, který zachytil odkop dobrovického náhradního brankáře Vaňouska, ale jeho lob bránu o vlásek přeletěl. V závěru se domácí dočkali kýžené desítky: krok před prázdnou bránou měl Boško lehký úkol završit hattrick, což se povedlo i Miškovskému, jenž dorazil Boškovu střelu.

Branky: 21., 39. a 88. Boško, 22., 75. a 89. Miškovský, 20. Vladyka, 24. Krouský z PK, 47. Hrdina, 59. Maruška.
Rozhodčí: Pixa. ŽK: 0:4. ČK: 78. Jaška (P). Diváků: 162. Poločas: 5:0.

Dobrovice: Knobloch (46. Vaňousek) – Jiránek, Šulc, Vladyka, Niklfeld – Maruška (72. Bláha), Čáslava (46. Jílek), Hrdina, Krouský – Boško, Miškovský.

Předměřice: Jaška – Žák, Bergman, Hronek, Vyleťal – Páral, Tokar, Hlavatý, Král (46. Bareš) – Mlynář, Dostál (79. Martínek).

JAK ZÁPAS VIDĚL AUTOR TŘÍ BRANEK DAVID BOŠKO ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU