Dobrovice nasadila na rozstřel penaltového mága

Dobrovice - Zajímavý taktický prvek, známý spíše z hokeje, použili v ČFL dobrovičtí fotbalisté proti Jiskře Domažlice. V nastaveném čase trenér Hejno stáhl ze hřiště brankáře Bartoše a do brány si stoupl Jiří Havránek. Stihl stáhnout ze vzduchu jeden centr, ale to hlavní přišlo v rozstřelu. Ze čtyř domažlických střelců ho překonal jen jediný a neomylní domácí penalty potřetí v řadě ovládli.

18.4.2017

ilustrační fotoFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

Dobrovice – Domažlice 1:1 (1:1), na penalty 3:1

V průměrném zápase padly góly rychle po sobě. Novákovu polovysokou přihrávku sklepl ve 21. minutě Eliáš pro rozběhnutého Marka Volfa, jehož střílený centr hostující brankář podcenil a jen ho na bližší tyči ztečoval do sítě – čtrnáctý letošní zářez pro dobrovickou hvězdu.

Radost domácím vydržela jen pět minut, Mrázův nákop z vlastní půlky přebral muž s „afrem“ na hlavě Ruml, jeho centr se smolně odrazil od Lukášovy paty přímo k Miroslavu Špírkovi, který z 10 metrů napnul síť.

Defenzívy pouštěly střelce k zakončení jen zřídka. Už ve 4. minutě vychytal Bartoš Bezdičkův kontr, jindy Chodové neseřídili mušku. Nepokrytý Mráz po rohu hlavičkoval těsně nad a do stejných míst pálil i po přestávce zblízka Braun.

Centimetry chyběly také hlavičce domácího Djordjeviće po Vajglově centru a v závěru křížné střele Volfa, jehož po čáře uvolnil Bernát. Brankáře Švihoříka přinutil k zákroku jen výstavní střelou do šibenice z 22 metrů Eliáš.

Jiskra ze dvou výjezdů na Mladoboleslavsko během pěti dnů přivezla zpět na Chodsko jen bodík.

Branky: 21. Volf, RP Golovko – 26. Špírek. Rozhodčí: Janoch. ŽK: Bartoš, Routek, Volf – Boček. Diváků: 260. Střely na bránu: 2:3. Rohy: 4:2.
Dobrovice: Bartoš (90.+1 Havránek) – Novák, Lukáš, Routek, Tvaroha – Eliáš (78. Golovko), Žaloudek, Osvald (89. Strnad), Vajgl (70. Bernát) – Volf, Djordjević.

Karel Jedlička

#clanek|3216984#

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyrazili na soustředění do Rakouska.

Fotbalisté vyrazili na soustředění do Rakouska už bez Železníka

Psychoterapeutka Renata Nekolová radí, jak "přežít" vysvědčení.

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

KRÁTCE: V Benátkách nepoteče voda

Benátky nad Jizerou – V souvislosti s výměnou vodovodního řadu v Jiráskově ulici, která prochází kompletní rekonstrukcí, bude ve čtvrtek přerušena dodávka pitné vody, a to od 8 do 14 hodiny odpoledne.

Sedmihorské léto klepe na dveře

Sedmihorky - Hudební a divadelní Sedmihorské léto už klepe na dveře. Jeden z největších a nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již tento pátek. Osmý ročník zahájí divadelní představení Miláček Anna. Světoznámá a divácky velmi úspěšná komedie začíná ve 20 hodin.

Světový florbal od středy do neděle v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Špičkový světový florbal se valí na Mladou Boleslav. Městská sportovní hala bude od dnešního podvečeru až do neděle hostitelem prvního ročníku turnaje Bohemia Cup. Na něm se kromě domácích Technologů představí například slavné švédské kluby Dalen a AIK, nebo švýcarský Unihockey Tigers Langnau.

Navzdory vedení cerhenická ČSSD Jiřího Paroubka chce

Cerhenice /ANKETA/ – Místní organizace ČSSD v Cerhenicích přijala za svého člena bývalého premiéra a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. A to i přesto, že krátce poté, co se o tomto záměru začalo hovořit v médiích, Krajský výkonný výbor pražské ČSSD jeho návrat neschválil.