Bez gólu skončit duel lídra s Cábelíky rozhodně nemusel. Vůbec největší šance na změnu stavu přišla v závěrečných vteřinách avizovaného dvouminutového nastavení. Ve skrumáži na hranici velkého čtverce se při standardní situaci ocitli na zemi domácí Tlapák s hostujícím Kabelem a rozhodčí Severýn měl jasno: penalta.

Hosté byli pochopitelně rozezlení a kvůli sporům a udělování žlutých karet se chvíli nehrálo. Jenže za chvíli se zase mohli usmívat, protože brankář Marek Boháč pokus z puntíku kryl. Zápas skončil 0:0 a v rozstřelu brali druhý bod hosté po výhře 4:2.

Nejbližší pronásledovatelé Východočechů naopak ve 24. kole nezaváhali. Zápy rozhodly domácí duel s Tachovem do poločasu. Dvě ze tří branek vstřelil kapitán Kalivoda. Se čtrnácti úspěchy se tak na jediný gól přiblížil nejlepšímu střelci soutěže. Také třetí Vltavín si v Čáslavi vypracoval konečný náskok 2:0 do přestávky, domácí tak zůstávají na dvou jarních bodech a záchrana pro ně zůstává jen teorií.

Derby Viktorií pro pražskou
Šlágr kola svedl dvě Viktorie. Ta žižkovská měla v Jirnech navrch, stejně jako v minulých kolech vyprovodila soupeře výraznějším rozdílem a může se už chlubit nejúdernějším útokem v soutěži. Jirenští po dvou gólech inkasovaných v rozmezí dvou minut ještě do poločasu snížili Pokorným, který se tak trefil do sítě svého bývalého klubu. Ve druhém poločase už ale mířili do černého pouze hosté, a to ještě za stavu 1:3 neproměnili penaltu.

Úspěšný víkend zažili oba nováčkové z Mladoboleslavska. Lépe postavení Dobrovičtí otočili zkraje druhého poločasu domácí duel s Mostem. Nakonec vítěznou brankou zaznamenal Jiří Sodoma. Útočník hostující ze Slavie se tentokrát objevil v základní sestavě a skóroval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Benátky v krajském derby s rovněž ohroženým Benešovem slavily první jarní góly a také body. Na všechny tři si ovšem musely proti hostům dohrávajícím déle než poločas bez vykartovaného Žáka počkat až do úplného závěru. Z Mladé Boleslavi „vypůjčený" obránce Polom až deset minut před koncem po standardce odpověděl na rychlý vedoucí gól hostí, Škarecký v nastavení překlopil důležité tři body na domácí stranu.

Penalty vychytal náhradník
Štěchovičtí bodovali i v šestém utkání pod trenérem Bustou. Proti posílenému béčku Táborska zvítězili ve vyrovnané partii za dva body. Penalty si zakopali počtvrté v řadě. Domácí v utkání vedli po hlavičce svého jarního střelce Batky, záhy je ale o náskok připravil „áčkař" Nešický. V rozstřelu Sňozík pustil mezi tyče Soukupa, a ten se blýskl ve třetí sérii, kdy vychytal první i opakovaný pokus Nohavy.

Už čtyři kola čeká na bodový zisk Kolín. V Písku k němu sice zkraje druhé půle vykročil vedoucím gólem, domácí ale ve zbylém čase výsledek otočili. Třetí výhru v řadě jim po příchodu z lavičky vystřelil zkušený Jan Zušťák.

ČFL - 24. kolo

Chrudim - Králův Dvůr 0:0, pen. 2:4, Písek - Kolín 2:1 (58. Němec, 82. Zušťák - 50. Veselý), Dobrovice - Most 3:1 (47. Váňa, 49. Sodoma, 87. Miškovský - 41. Jindráček), Benátky n. J. - Benešov 2:1 (82. Polom, 90+1. Škarecký - 6. Rejhon, ČK: 40. Žák - Benešov), Čáslav – Loko Vltavín 0:2 (33. Hodas, 43. Prokeš), Jirny - Žižkov 1:4 (40. Pokorný - 17. Dočekal, 19. Marek, 67. Hurka, 88. Trýzna), Štěchovice - Táborsko B 1:1, pen. 4:2 (67. Batka - 79. Nešický), Domažlice - Převýšov 2:0 (49. Buršík, 66. Hrdlička, ČK: 41. Černý – Př.), Zápy - Tachov 3:0 (34. a 38. Kalivoda, 15. Putz).