Nadále třetí Králův Dvůr v Kolíně vedl gólem Pilíka z úvodní minuty druhého poločasu, domácí ale po rohu srovnali a v závěru sahali po vítězném gólu. Za neproměněné šance pak pykali v rozstřelu, v němž jim nepomohly ani tři úspěšné zákroky brankáře Vízka, kolínští střelci zaváhali dokonce pětkrát.

Stoprocentní naopak byli v penaltách Zápští, kteří si tak z Písku přivezli dva body. V normální hrací době zápas gól nepřinesl, přesto nabídl momenty plné vzruchu. Nechyběly emoce ani ostřejší zákroky. Oba celky si vypracovaly několik slibných šancí, ale střelci často mířili vysoko, nebo nechali vyniknout své brankářské protivníky.

Do posledních minut dramatická přestřelka byla k vidění v Jirnech, kde hosté z Benešova už už směřovali k těsnému vítězství. Radost jim zkazil až trestný kop Nečase v poslední minutě. Také hosté měli dvougólového střelce. Byl jím Čapek, který přispěl k obratu z 3:1 na 3:4. V penaltách Jirenští na čtvrtý pokus poprvé v sezoně uspěli, hosté považují i bod za velice cenný.

„Náhradník" sestřelil Čáslav
V Dobrovici se půl hodiny hrálo bez šancí, v pomyslné druhé třetině utkání ovšem pětkrát uhodilo do sítě hostů z Čáslavi. Domácí nováček nakonec roznesl předposledního 6:0. K neudržení byl především Jiří Sodoma. Dvacetiletý útočník hostující z pražské Slavie během krátké chvíle zkompletoval hattrick. V základní sestavě Picavy se přitom objevil v rozehrané soutěži teprve pošesté a naposledy před čtyřmi zápasy. Jednu ze zbylých branek přidal Vajgl kuriózně přímo z rohového kopu. Hosté prohráli pošesté v řadě.

Ve střelecky chudém období pokračovaly Štěchovice, které proti Unionu 2013 zaznamenaly už třetí těsnou domácí porážku v řadě. Hostům na ni stačil jediný přesný zásah, jehož autorem byl v 73. minutě po pohledné akci Bastin. Domácí neproměnili žádnou z šancí na čele s penaltou nařízenou po čtvrthodině hry. Švejdovi ji brankář hostí Nguyen vytáhl, a odčinil tak svůj předchozí faul.

Na nevyužité šance dojely také Benátky, které na umělce v Táboře přišly s tamním béčkem o body brankou střídajícího Nohavy v závěru. Jediným střelcem hostí ovšem zdaleka nemusel zůstat Michal Sedláček, který zkraje druhého poločasu smazal rychlý úvodí gól domácích. I ti mluvili po utkání o šťastné výhře.

15. kolo (18. hrané): Most – Brozany 4:1 (1:1, 18. Štefko z pen., 48. Hájek, 59. Heger, 83. Surynek – 22. Bittengel, ČK: 17. Pelikán – B.), Kolín – Králův Dvůr 1:1, pen. 4:5 (0:0, 70. Štoček – 46. Pilík), Jirny – Benešov 4:4, pen. 4:3 (3:2, 34. a 90. Nečas, 19. Melechovský, 39. Dvořák – 45. a 76. Čapek, 30. Kučaba, 75. Štancl), Štěchovice – Union 2013 0:1 (0:0, 73. Bastin), Táborsko B – Benátky n. J. 2:1 (1:0, 2. Peterka, 85. Nohava – 51. Mich. Sedláček), Převýšov – Loko Vltavín 2:4 (0:2, 81. vlastní Komárek, 88. Urbanec – 26. Podzimek, 32. Macháč, 69. Hodas, 83. Macháček), V. Žižkov – Tachov 3:0 (1:0, 13. Trýzna, 69. Dočekal, 88. Podrazký z pen.), Domažlice – Chrudim 2:1 (2:0, 19. Fořt, 26. Mužík z pen. – 71. Kopecký), Dobrovice – Čáslav 6:0 (2:0, 28., 53. a 54. Sodoma, 38. Váňa, 61. Vajgl, 85. Kotyza), Písek – Zápy 0:0, pen. 2:4.

1. Vltavín 18 12 2 3  1 ­45:16 43
2. Chrudim 18 12 2 0  4 ­35:17 40
3. Králův Dvůr 18  8 5 2  3 ­23:13 36
4. Domažlice 18  9 3 2  4 ­33:25 35
5. Zápy 18  9 3 1  5 ­30:21 34
6. Jirny 18  9 1 3  5 ­33:33 32
7. Písek 18  8 2 3  5 ­24:20 31
8. Vikt. Žižkov 18  9 0 3  6 ­33:20 30