Boleslavská jednadvacítka poprvé v sezoně padla

Mladá Boleslav – Po dvou venkovních vítězstvích prohra. Fotbaloví junioři Mladé Boleslavi se poprvé v nové sezoně představili před vlastními fanoušky. Na plný počet bodů Boleslav navázat nedokázala, s pražskou Slavií prohrála 0:2.

16.8.2017

Fotbal, Juniorská liga, FK Mladá Boleslav U21 - Viktoria Plzeň U21.Foto: Deník / Bílek Jaroslav

Utkání začalo opatrně, zprvu bez větších šancí. Po dvaceti minutách vystrašil slávistického brankáře Lisa centr z rohu, míč jen těsně minul branku. Ke konci první půle pálil z hranice vápna boleslavský Novák, dalekonosná střela mířila mimo tři tyče.

Ve druhé půli už se diváci dočkali branek, bohužel jen do sítě Mladé Boleslavi. V padesáté minutě pronikl za obranu domácích nikým nehlídaný Krejdl, který z úhlu poprvé prostřelil Jedličku.

Boleslavští se marně snažili na úvodní trefu odpovědět nějakým tlakem, Slavia byla ve druhé části zápasu mnohem lepším celkem. A zaslouženě si došla pro druhý gól – hlavou zvýšil na rozdíl dvou branek Mitrano.

„V prvním poločase obě obrany předváděly naprosto bezchybný výkon. V nadprůměrně kvalitním utkání juniorské ligy ale byla Slavia lepší, hlavně druhý poločas Pražané zvládli výborně. Oba týmy ze sebe vydaly maximum, byla vidět řada parádních individuálních výkonů. Co se týče nás, musíme se z tohoto střetnutí poučit a navázat na povedené výkony z úvodních zápasů,“ zhodnotil výkon svých kluků trenér Boleslavi Milan Pechanec.

V dalším souboji jednadvacítka FK jede do Plzně. Viktoria je zatím bezchybná, ze tří zápasů má plný počet bodů. Navíc vstřelila ze všech celků ligy suverénně nejvíce gólů – dvanáct.

Mladá Boleslav U21 – Slavia Praha U21 0:2 (0:0). Branky: 50. Krejdl, 79. Mitrano. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Černý – Novák, Pospíšil.
Mladá Boleslav: Jedlička – Kysela (62. Zabilanský), Křapka, Klíma, Rudzan – Procházka (76. Komárek), Levin, Kühnel, Novák – Vejr (70. Košek), Dohnalík (70. Kopa).

Autor: Jan Pechánek