Turecký Genclerbirligi skolili Voříšek s Ordošem

KOFLACH - Druhou letní výhru si připsali boleslavští fotbalisté ve střetnutí s šestým týmem turecké nejvyšší soutěže v uplynulé sezoně. Hrálo se v rakouském Köflachu, kde jsou Boleslavští na herním soustředění, a opět za úmorného vedra, jako v předchozím zápasu s německým mistrem Stuttgartem.

19.7.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marie Pihrtová

„Především v prvním poločase mužstvo předvedlo kvalitní fotbal, dosud nejlepší v průběhu letní přípravy,“ komentoval výhru sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela.

Mladá Boleslav začala aktivně a v úvodní dvacetiminutovce se její hráči prosadili střelecky hned dvakrát. A pokaždé byl na začátku akce nováče〜k Kalina. Nejprve v 16. minutě Kalinova přihrávka našla Holuba, jenž připravil střeleckou pozici pro Voříška a exsparťan se zkušenostmi z rakouské ligy nezaváhal – 0:1. Byl to Voříškův první gólový zápis v boleslavském dresu.

Za dvě minuty se k němu přidal Ordoš, když tentokrát šla Kalinova rozehrávka na Kyselu a ten šikovně přistrčil míč úspěšnému střelci – 0:2.
Neúnavní Turci snížili až v 75. minutě, kdy Eren střelou ze třiceti metrů překvapil jinak dobře chytajícího Šedu – 1:2. V závěru utkání napálil Voříšek břevno turecké branky a T. Sedláček neproměnil brejk, když sám před brankářem střílel vedle, a tak se na těsném skóre již nic nezměnilo.

Ml. Boleslav: Šeda – Ševinský, Rajnoch, Kopic, Hrdlička – Ordoš (46. T. Sedláček), Matějovský, Voříšek, Kalina (60. Táborský) – Kysela (77. Řezníček), Holub (65. Vaněček).
Góly: 16. Voříšek, 18. Ordoš – 75. Eren.

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve středečním dopoledni absolvovali poslední trénink a regeneraci v rámci soustředění a po obědě se vydali na cestu domů. Původně zamýšlené třetí utkání v Rakousku s ruským druholigovým Šinnik Jaroslavl se neuskutečnilo. Hráči mají dnes volno a od pátku se budou připravovat na prestižní nedělní duel s VfL Wolfsburg.

19.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyrazili na soustředění do Rakouska.

Fotbalisté vyrazili na soustředění do Rakouska už bez Železníka

Psychoterapeutka Renata Nekolová radí, jak "přežít" vysvědčení.

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

KRÁTCE: V Benátkách nepoteče voda

Benátky nad Jizerou – V souvislosti s výměnou vodovodního řadu v Jiráskově ulici, která prochází kompletní rekonstrukcí, bude ve čtvrtek přerušena dodávka pitné vody, a to od 8 do 14 hodiny odpoledne.

Sedmihorské léto klepe na dveře

Sedmihorky - Hudební a divadelní Sedmihorské léto už klepe na dveře. Jeden z největších a nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již tento pátek. Osmý ročník zahájí divadelní představení Miláček Anna. Světoznámá a divácky velmi úspěšná komedie začíná ve 20 hodin.

Světový florbal od středy do neděle v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Špičkový světový florbal se valí na Mladou Boleslav. Městská sportovní hala bude od dnešního podvečeru až do neděle hostitelem prvního ročníku turnaje Bohemia Cup. Na něm se kromě domácích Technologů představí například slavné švédské kluby Dalen a AIK, nebo švýcarský Unihockey Tigers Langnau.

Navzdory vedení cerhenická ČSSD Jiřího Paroubka chce

Cerhenice /ANKETA/ – Místní organizace ČSSD v Cerhenicích přijala za svého člena bývalého premiéra a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. A to i přesto, že krátce poté, co se o tomto záměru začalo hovořit v médiích, Krajský výkonný výbor pražské ČSSD jeho návrat neschválil.