Bezno – Kosořice 1:3

Derby fotbalové I. B třídy nepostrádalo dramatičnost až do samotného závěru.

Oproti poslednímu prohranému utkání doznala kosořická sestava několika změn. V úvodu začali domácí aktivněji, ale žádnou akci nedotáhli do zdárného konce. Začaly se osmělovat i Kosořice a první příležitost korunovaly gólem. Se štěstím se míč odrazil k Macháčovi, který poslal do běhu Darmoše a jeho pověstná levačka slavila úspěch.

Obrana Bezna neměla zrovna svůj den. Centr Gruse odehrál obránce pouze k Černému a gólmanovi tentokrát pomohla tyč. Vyrovnávací branku měl na hlavě bezenský Parýzek, nikým neatakován mířil těsně vedle. Kosořice však byly v prvním poločase aktivnější, co se šancí týče. Ve 31. minutě nezamířil dobře Beran, když sám před brankářem poslal míč do jeho rukavic.

Dobře rozehraný zápas si hosté zkomplikovali po vyloučení Berana, ale opak byl pravdou. Osamocený Darmoš před brankou měl dostatek času na zakončení, místo přihrávky lépe postavenému Macháčovi však nastřelil brankáře. Kosořice šly do trháku ve 36. minutě. Kolmice Černého byla o něco delší a gólman vyběhl mimo vápno. Nastřelil pouze dotírajícího Darmoše, který dokázal z úhlu podruhé rozvlnit síť.

Ve 38. minutě se domácí hráči radovali ze vstřelené branky jen chvíli, oslavy překazil zvednutý praporek asistenta na pomezí. Strašák bezenské obrany udeřil potřetí. Ve 40. minutě Boháček atakoval laxně rozehrávajícího beka a po přímočaré akci Antoše zakončil Darmoš z malého vápna do šibenice. Zaskočené hráče Bezna mohl do hry vrátit Kolařík, ale hlavičkoval pouze do tyče.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, když po přihrávce Richtera mířil nabíhající Kolařík nad. Přesilovou hru dokázali hráči Bezna využít v 55. minutě, když z dvaceti metrů napřáhl kapitán Linek a míč se zastavil až za Kortusovými zády.

Domácí se pokusili utkání zdramatizovat, ale jejich útoky narážely na kosořické valy a ani hosté, dohrávající o deseti, se při brejkových situacích nedokázali střelecky prosadit.

O dramatické situace nebylo v závěru utkání nouze. Rozhodčí neuznali v 85. minutě Beznu gól a asistent na pomezí hned pocítil pivní sprchu. Následně byl za protesty vyloučen domácí Kolařík, jenž neunesl tíhu okamžiku a strčil do hlavního rozhodčího. Ten předčasně ukončil zápas, ale po několikaminutové debatě s hráči se utkání dohrálo.

Domácí mohli ještě pomýšlet alespoň na bod, jenže Kiceluk ve vyložené šanci mířil vedle. Těsně před koncem utkání mohly Kosořice udeřit počtvrté. Po Pavlíčkově přihrávce zastavila Černého radost opět tyč a Posltova rána skončila vedle.

Branky: 55. Linek - 20., 36. a 40. Darmoš. Rozhodčí: Pejša - Stadnik, Gaži. ŽK: 4:4. ČK: 85. Kolařík – 32. Beran. Diváci: 120. Poločas: 0:2.

Kosořice: Kortus - Poslt, Štecher, Boháček, Adámek (69. Voleman) - Grus, Macháč (90. Mezera), Černý, Beran - Antoš, Darmoš (62. Pavlíček).

Bezno: Kameš - Bajer (46. Miškovský), Spousta, Gruncl, Parýzek - Firický, Kiceluk, Linek, Richter (84. Šišpela) - Kolařík, Podzimek.