Benátky – Vlašim B 2:1

Benátečtí fotbalisté si v krajském přeboru po dvou úspěších venku připsali konečně také domácí vítězství. V souboji nováčků porazili i bez čtyř hráčů z minulé základní sestavy béčko Vlašimi.

Všechno podstatné se odehrálo až v závěrečné půlhodině, do té doby se nudné představení odvíjelo uprostřed hřiště. S jedinou výjimkou, když se v 17. minutě zjevil před Řezáčem osamocený vlašimský Sedláček, domácí brankář však předvedl fantastický zákrok.

Benátecká obrana už do další šance soupeře nepustila, zato ofenzíva téměř neexistovala. Již pátý letošní přírůstek z boleslavské juniorky Martin Vajgl namířil trestný kop z hranice vápna doprostřed brány, po Voljanského ekvilibristice prováhal vhodný moment Korejza a stejně se vedlo po přestávce Bejdovi.

Až v 63. minutě to přišlo. Osudové hrubky hostujícího Havlíčka využil Karásek, předložil míč před prázdnou bránu Milanu Korejzovi a ten skóroval.
Radost vydržela čtvrt hodiny, než se po Sedláčkově centru bravurně pod břevno trefil Vojtěch Pohorský – 1:1. Nakonec přece jen jásali domácí. V 88. minutě rozhodl po Vajglově trestném kopu obránce Marek Hrouda.

Branky: 63. Korejza, 88. Hrouda – 78. V. Pohorský. Rozhodčí: Hůla. ŽK: 1:2. Diváci: 221. Poločas: 0:0.

Benátky: Řezáč – Mareš, Lacina, Hrouda, Kopa – Karásek, Záblacký (66. Sabol), Bejda (86. Dytrt), Vajgl, Korejza – Voljanskij (82. Novotný).