Benátky s mistrovskou juniorkou remizovaly

Benátky nad Jizerou, Rejšice - Fotbalisté Benátek, Dobrovice a boleslavské juniorky jsou v plném proudu přípravy.

17.7.2015 2

Příprava: Benátky nad Jizerou - FK Mladá Boleslav U21Foto: Jiří Koros

Benátky – Boleslav U21 2:2

První poločas Boleslavští zaslouženě vyhráli, neboť byli herně lepší a především kombinačně jistější. Ve 14. minutě se po autovém vhazování z levé strany Bojda uvnitř soupeřovy šestnáctky uvolnil přes obránce a jeho střelu na zadní tyč chytil benátecký brankář Jíra. Ve 30. minutě připravil Bojda gólovou příležitost centrem z levé strany Kořínkovi a když jeho hlavičku bránící hráči zblokovali, tak dorážku zlikvidoval na dvakrát brankář Michňa, jenž chvíli před touto akcí vystřídal Jíru.

Ve 36. minutě boleslavskou kombinaci z pravé strany začal Kateřiňák a pokračovala přes Kozmu k Bojdovi, po jehož střeleckém pokusu se k odraženému míči dostal necelých dvacet metrů od branky Houžvička. Jeho střelu Michňa vyrazil pouze ke Kocourkovi, který už pod padajícím brankářem dal gól.

Ve 41. minutě zvýšili Boleslavští vedení po nacvičeném signálu, když Kateřiňákem rozehraný trestný kop z pětatřiceti metrů hlavičkující Lukeš přihrál na malé vápno Kozmovi a ten se prosadil hlavou.

Druhý poločas, na rozdíl od prvního, vyzněl lépe pro Benátky, neboť boleslavský herní projev postrádal předchozí přesnost především v přechodové fázi.

V 56. minutě Travys přišel na boleslavské polovině hřiště zbytečně o míč a benátecký brejk do otevřené obrany skončil penaltovým zákrokem. Michal Sedláček pokutovým kopem do středu branky snížil na 1:2.

V 75. minutě Bečirevičův slibně se rozvíjející brejk skončil neúčelným kličkováním na hraně benáteckého velkého vápna, místo aby boleslavský hráč vystřelil, nebo přihrál vlevo nabíhajícímu Mackovi.

V 80. minutě po rozehraném benáteckém rohu přistál míč na Kateřiňákově ruce a rozhodčí odpískal druhou přísnou penaltu proti boleslavské brance. Karáskovu střelu od levé tyče brankář Godula vyrazil bohužel do směru neúspěšného exekutora, který dorážkou srovnal na konečných 2:2. ⋌(fid)

Dobrovice – Nymburk 3:2

V prvním přípravném utkání, hraném v sobotu v Rejšicích Dobrovice o gól porazila divizního nováčka. Trenér Hejno postavil všechny hráče, kteří jsou v Dobrovici na testech, a v první pětiminutovce bylo vidět, že se mužstvo sehrává. Přesto ale již v 7. minutě šlo do vedení po perfektní kombinaci po ose Osvald, Volf, Liška, Boček, Bernát. Poslední jmenovaný zakončoval na zadní tyči do prázdné brány.

Dobrovičtí po většinu zápasu drželi míč a měli spoustu dalších šancí. Volf dvakrát skóruje do prázdné, vždy ale pomezní mává ofsajd. Poté ještě Boček hlavou orazí břevno a na to se již osmělí i hosté. Přímý kop Svobody zpoza vápna se na dvakrát odrazí od zdi k volnému útočníkovi hostí, který tváří v tvář Dědkovi v dobrovické bráně srovnává skóre. Do poločasu měla Dobrovice několik nevyužitých brejků, neuspěli Liška, Bernát ani Boček.
Po pauze se obraz hry nezměnil, Dobrovice dobývala velký blok Nymburka okolo hranice vápna. Až po hodině hry se vlevo rozeběhl Sudek a centrem našel Bočka, který ač tísněn obráncem, překonává nymburského gólmana. Hostům i ve druhé půli stačila na srovnávací gól jediná šance. Střelu po jejich brejku zastavila tyč, míč se vrátil do hry, po závaru se hosté dostali k další střele, která opět trefila tyč, ale tentokrát už se odrazila do sítě. Dobrovice si ale zasloužené vítězství nenechala vzít. Po skvělé kombinaci vysunul Rozkovec Bernáta, který brejk zakončil střelou podél gólmana k levé tyči.

Benátky – Boleslav U21 2:2 (0:2)

Branky: 56. Michal Sedláček, 80. Karásek – 36. Kocourek, 41. Kozma.
Benátky: Jíra (30. Michňa, 60. A. Malík) – Jiránek, Karásek, Marek Sedláček, Horák - Mbach (46. Krýda), Škarecký, Michal Sedláček, Novotný (65. Mbach) – Zámečník, Ibe.
Boleslav U21: Godula – Wolf (46. Dratva), Lukeš (46. Glöckner), Kozma, Houžvička – Kateřiňák – Kocourek (62. Macek), Travys (62. Ganovski), Lacek (62. Brdar), Kořínek (46. Bečirevič) – Bojda (46. Taneček).

Dobrovice – Nymburk 3:2 (1:1)

Branky: Bernát 2, Boček – T. Svoboda, Peterka.
Dobrovice: Dědek (46. Soukup) – Novák (46. Janda), Hrubý, Šulc, Sudek – Boček, Osvald (46. Krystan), Rozkovec, Bernát (46. Vajgl) – Volf (46. Bernát), Liška (60. Suk).
Nymburk: Malý – Herčík, Farkaš, Daněk, Kafka – T. Svoboda, Čejka – P. Šťastný, M. Svoboda, Nepovím – Peterka (Dudla, Mejzr, Kulhánek, Touška, Plaček).

Hotovo! Hokejisté Slovanu Ústí si plácli s Mladou Boleslaví

Ústí nad Labem/Mladá Boleslav – Plácli si! Hokejisté Slovanu Ústí budou od příští prvoligové sezony úzce spolupracovat s extraligovou Mladou Boleslaví. To, o čem se v posledních týdnech hodně mluvilo, se v pondělí stalo skutečností. Oba kluby si budou hráčsky pomáhat.

Prokletá trať? Vlak u Mlékojed srazil dalšího člověka

Mlékojedy - Tragická pověst železniční trati mezi Tišicemi a Neratovicemi se ve středu 24. května opět potvrdila. Brzy ráno tam zemřel na kolejích u Mlékojed pod koly vlaku další člověk. Je už pátou obětí na místě, které se mezi místními lidmi říká prokletá trať nebo trať sebevrahů.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.