Mladoboleslavsko - Přehled výsledků zápasů letní přípravy fotbalových klubů.

Krajský přebor: Benátky nad Jizerou - DobřichoviceFoto: PPNA.cz

KRUŠOVICE CUP

III. kolo:
Brandýs – Benátky 1:5 (0:3)
V osmifinále Krušovického poháru zajížděli Benátečtí do nedalekého Brandýsa nad Labem, tedy na hřiště týmu, kterému se v uplynulé sezóně nepodařilo zachránit v I.B třídě. Letos tak bude nastupovat pouze v okresním přeboru, což je na někdejšího druholigového účastníka poměrně smutný výsledek.
Už v 6. minutě se favorizovaní hosté dostali do vedení. Přímý kop byl prodloužen hlavou Maška na nabíhajícího Martina Škareckého, který dopravil míč do sítě – 0:1. Následovala oslava čerstvě narozené Martinovy dcery Sofie. Tímto mu vedení benáteckého klubu gratuluje! Drápky ovšem vystrkovali také domácí. Nejprve Antoš překopl hostující bránu, poté Bojkovský dorážkou trefil tyčku. Udeřilo na druhé straně. Pěknou střelou se prezentoval Martin Korec – 0:2. O chvíli později byl v pokutovém území faulován Mašek a pískal se pokutový kop. Míč si postavil Milan Karásek a bezpečně proměnil – 0:3. Ke konci první půle nenalezl hlavní rozhodčí Kabyl odvahu na odpískání další penalty po jasném zákroku na unikajícího Novotného.
Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměněni. Hosty brzdila zejména častá nepřesnost. Několik varování brandýští hráči v gól nepřetavili. V 54. minutě se už ale radovali. Před unikajícím Hořejšem odkopl František Jakubec míč tak nešťastně, že přeloboval vlastního brankáře Bindera a byla z toho vlastní branka – 1:3. Důležitá branka padla v 75. minutě. Na přesný Novotného centr natáhl nohu střídající Štěpán Krýda a vybojoval svému týmu pohodlný tříbrankový náskok – 1:4. Hosté se prosadili ještě jednou. Druhou branku v zápase zaznamenal důrazný Milan Karásek – 1:5 a uzavřel tak účet zápasu.
Branky: 54. vlastní – 30. z a 82. Karásek, 6. Škarecký, 25. Martin Korec, 75. Krýda. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 0:0. Diváci: 50.
Benátky: Binder – Jakubec (62. Hofman), Karásek, Třasák, Horák – Martin Korec, Smetana, Škarecký, Novotný – Mašek (46. Krýda), Sosnovský.

Pěčice – Nelahozeves 0:3

Čtvrtfinále:
Mutějovice – Benátky 3:2 (2:2)
Nepříjemné překvapení připravili fotbalistům Benátek nad Jizerou ti Mutějovičtí. Ve čtvrtfinále Krušovického poháru jim totiž vystavili nečekanou stopku. Větev Benátčanům podrazily zejména zbytečné chyby, díky nimž domácí vstřelili tři branky.
Úvod utkání patřil favorizovaným hostům. Těm se podařilo proměnit první šanci až v 15. minutě, kdy Novotného centr usměrnil za Melčova záda Josef Jiránek – 0:1. O pět minut později ale bylo vyrovnáno. Sajner se prohnal po pravé straně a našel ve vápně nedostatečně pokrytého mutějovického kanonýra a zároveň kapitána Lukáše Roubíka, který si věděl rady – 1:1. Vzápětí se ovšem radovali hosté. Třasák si postavil míč k zahrávání rohového kopu, poslal míč do vápna, kde si ho usměrnil za záda vlastního brankáře Ondřej Frühauf a byla z toho vlastní branka – 1:2. Gólové hody však pokračovaly. Smutný hrdina předchozího okamžiku se vše vynahradil ve 24. minutě. Hosté ztratili balón na útočné polovině a následoval rychlý kontr, který táhl Majba, ten vysunul Ondřeje Frühaufa, jenž střelou mezi Jírovy nohy vyrovnal – 2:2. Benátečtí měli nadále více šancí, avšak pozorný brankář Melč je všechny zkrotil. Naopak ve 41. minutě uháněl zcela sám na Jíru Sajner, avšak levou tyč těsně minul.
Na začátku druhého poločasu chyboval nový stoper Borovička, kterému při zpracování uskočil míč a Sajner postupoval opět sám na Jíru, ale znovu netrefil brankový prostor. Benátečtí působili zakřiknutým dojmem, navíc se nevyvarovali několika chyb. V 56. minutě po centru z pravé strany zůstal v pokutovém území trestuhodně neobsazený Petr Sajner a tentokrát skóroval – 3:2. Luxusní šanci na vyrovnání měl hostující útočník Krýda, který se ocitl sám před Melčem, ten ho však opět vychytal. V závěru hrály Benátky tzv. vabank a čtvrtým gólem je mohl potrestat Sajner, přesný ale nebyl. Poté už Mutějovice takticky dovedly vítězství až do závěrečného hvizdu sudího Asníka.
Branky: 20. Roubík, 24. Frühauf, 56. Sajner – 15. Jiránek, 22. vlastní. Rozhodčí: Asník. ŽK: 0:0. Diváci: 130.
Benátky: Jíra – J. Rosenkranz (76. Mašek), Borovička, Třasák, Horák – Jiránek, Smetana (46. Martin Korec), Škarecký, Novotný – Sosnovský (56. Krýda), Karásek.

PŘÍPRAVA

Dobrovice – Turnov 3:1
Posílený dobrovický A tým se opět prezentoval výborným fotbalem. Ke třem vstřeleným gólům mohl přidat i čtvrtý, neproměnil ale penaltu.
Branky: D. Miškovský, Tuma, Golovko.

Nymburk – Dobrovice B 4:3
Dobrovická rezerva se utkala s dalším účastníkem krajského přeboru a i tentokrát mu byla více než vyrovnaným soupeřem. I přes tři vstřelené branky plus další tři patrně regulérní, které jí sudí neuznal, bylo největším nedostatkem neproměňování šancí (Sabol břevno, Bulíř tyč a další). Za stavu 3:2 pro Dobrovici navíc domácím individuálními chybami darovali dva góly.
Branky: Antoš, Gregor, Bulíř.

Teichel – Rejšice 4:4 (3:1)
V přípravném mezinárodním utkání nastoupili Rejšice v kombinované sestavě s B týmem a posílené o duo ze Všejan proti účastníku německé zemské třídy v Duryňsku (7. nejvyšší soutěž). Delší dobu trvalo než si hosté na úzké hřiště a dlouhé nakopávané míče zvykly.
Němci šli do vedení dokonce 3:0 a předváděli se novému trenérovi v dobrém světle. Po přestávce však prostřídali a pomalu začali ztrácet půdu pod nohama. Falta s Forstem ovládli střed hřiště, v útoku zlobil Hanuš a za podpory krajních obránců Češi skóre otočili. Ke konci i oni vystřídali a naopak domácí poslali zpět do hry základní sestavu a podařilo se jim vyrovnat.
Branky: Falta 3, Náhlovský.
Rejšice: Meyer – Jon, Putorík, Boháček, Karela – Pluhař (70. D. Forst), Falta, J. Forst, Náhlovský – Hanuš, Zvěřina (70. Patočka).

St. Boleslav – Rejšice 2:4 (2:1)
V úmorném vedru na kvalitním trávníku se Rejšice ujaly vedení brankou Malíka. Domácí Matějovským vyrovnali a dokonce vyhráli první poločas. Vítězství v rychlém a tvrdém utkání si nakonec odvezli hosté avšak spolu se spoustou šrámů. Byla to ale dobrá příprava na I. A třídu jako řemen. Nyní čeká Rejšice krátké letní soustředění ve vlastním areálu.
Branky: Malík 2, Horváth, Falta.
Rejšice: Tvaroh – Musil, Putorík, Kubín, Karela (46. Mareš) – Horváth, Nastoupil (46. Kučera), Bělík, Hojsák – Malík, Rys (46. Falta).

Horky – Loučeň 4:1
Ve druhém přípravném utkání přehrály Horky účastníka okresního přeboru Nymburska z Loučeně výsledkem 4:1. Kvalitním výkonem se podílel na výsledku Aleš Kohout, který vstřelil hattrick a na jednu branku přihrál.
Branky: A. Kohout 3, Vízek.
Horky: J. Malík – J. Bláha, Starý, Gerboc, Cimrman – Král, Žižka, Mosiurczak, V. Kohout – A. Kohout, Vízek (Sekera, P. Bláha).

ONDŘEJ NEJEDLO, JOSEF PLUHAŘ, JAROSLAV BÍLEK

Autor: Redakce

26.7.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vítkovice - Ml. Boleslav
18

V závěru přišli Bruslaři o vítězství

Na letiště v Mladé Boleslavi se v sobotu konal už čtvrtý ročník letecké akrobacie bezmotorových kluzáků. Dorazilo tam na pětadvacet pilotů.
25

Bezmotoroví akrobaté ovládli nebe nad Mladou Boleslaví

OBRAZEM: Zámek se oblékl do stylu retra

Boleslavsko - Jak se žilo v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století přibližuje retro výstava Hradiště a Hradišťáci v 70. a 80. letech, která je přístupná v městském muzeu Mnichovo Hradiště až do 31. října.

Krmenčík sestřelil Boleslav za čtvrt hodiny

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – „Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se povedlo, ale bohužel jsme vzadu hráli naivně. Neskutečně lehce jsme soupeře pustili triviálními chybami do zakončení,“ zhodnotil klíčovou pasáž utkání osmého prvoligového kola kouč Mladé Boleslavi Dušan Uhrin.