Mladoboleslavsko, Mělnicko - V I. B třídě slavily úspěch v derby týmy Rejšic a Bělé.

2.5.2012

I. B třída: Kosmonosy - VysokaFoto: Karel Jedlička

Bělá – Kosořice 2:1 (1:1)

Fotbalistům Kosořic v nelehké situaci pomalu začíná ujíždět vlak a v úvodu zápasu se tedy do soupeře pořádně opřeli.
Zdražil ve třetí minutě číhal na přetažený míč, ale střela bez přípravy tolik kýžený gól nepřinesla. O dvě minuty později však od pravé čáry odcentroval hostující Tomášek, obrana míč odhlavičkovala a Sabol výstavní ranou do šibenice otevřel skóre.
Hráči Bělé si první nebezpečnou akci vypracovali až ve 21. minutě, ke kosořické smůle však i gólovou. Pádu na hranici vápna Fischer trochu přidal a hlavní arbitr neváhal s nařízením přímého volného kopu. Standardní situaci zahrávající Toman střelou vedle zdi srovnal stav utkání.
S rychlou odpovědí opět přispěchal Sabol a další tvrdou ránu tentokrát zastavilo břevno. Tři minuty před koncem řádné hrací doby však přišel pro Kosořické šok. Odražený míč od hostujícího hráče se snesl přímo k Holickému, který střelou podél brankáře přiřkl tři body domácím.
Nic na tom nezměnila ani šance kosořického Macháče, jenž z rohu malého vápna mířil pouze do gólmana.
Branky: 21. Toman, 87. Holický – 21. Sabol. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 3:1. Diváci: 137.
Kosořice: Dufek – Grus, Maška, Adámek, Štecher – Tomášek, Batala, Sabol, Briestenský (40. Malík) – Zdražil (79. Darmoš), Macháč (90. Sedláček).
Bělá: Verner – Dlask, Tůma, Hanibal, Slobodzian – Řehořek, Holický, Kühnel (72. Vrabec), Toman (90. Bejda) – Arient, Fischer (46. Tomíček).

DBSK – Rejšice 0:4 (0:2)

Vedoucí tým soutěže začal utkání netypicky raketovým nástupem. Již ve 2. minutě Herman, v 6. Kubín a ve 12. opět Herman zakončovali do prázdné branky a mohlo být 0:3 a bylo by po zápase.
Jenže ani jeden netrefil zařízení a hosté byli rádi, že z kontru Šolc minul bližší tyč.
Nakonec se hosté v závěru poločasu s přispěním domácích brankami prosadili. Nejprve rozehraný rohový kop zakončil střelou Herman a Stránský svým nepřesvědčivým zákrokem nezabránil její cestě do sítě. O chvíli později poslal Váňa po zemi centr do pokutového území a stoper Bíšek svého brankáře nepříjemně překvapil.
Hned zkraje druhého poločasu Hanuš zachytil rozehrávku domácích, prostrčil do vápna na Faltu, který po kličce do středu technicky obstřelil brankáře na zadní tyč a bylo o bodech rozhodnuto.
Branky: 48. a 62. Falta, 36. Herman, 38. Váňa. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 3:0.
Bousov: Stránský – Švec, Bíšek, Kubeček, Dajč – Šolc T., Hrdý (72. Havel st.), Vynikal, Vacek – Dankiv (46. Havel ml.), Šolc M. (83. Klíma).
Rejšice: Tvaroh – Dufek, Putorík, Kopecký, Jon – Váňa (72. Hofírek), Kubín, Kučera, Falta – Hanuš (66. Rys), Herman.

Kosmonosy – Vysoká 1:2 (1:1)

Šňůra kosmonoských neúspěchů se opět prodloužila, už na 12 utkání. Naděje na zlom děsivé série trvala jen šest minut po vyrovnaném úvodu. Hostující Skopka střílel vedle a po Keszegově přiťuknutí domácí Pokorný nad.
Ve 36. minutě udržel míč Klepáč mladší proti třem protihráčům, přehodil si ho na pravačku a prostřelil dorostence Chaloupku – 1:0. Pak se však po dlouhém autu trefil k tyči ledabyle hlídaný Trutnovský.
Druhý poločas patřil fotbalistům Vysoké, slušná várka jejich šancí ovšem vyústila v nepřesné zakončení. Bývalý útočník třetiligových Ovčár Trutnovský byl výjimkou – dostal přihrávku od Pešana a z otočky po zemi znovu zamířil přesně – 1:2.
Další brejky nedotáhli Trutnovský a Skopka, po Polankově hrubce přestřelil zblízka Vála a v 88. minutě zastavilo Štauberovu dělovku z trestného kopu břevno.
Branky: 36. Klepáč II – 42. a 60. Trutnovský. Rozhodčí: Noll. ŽK: 0:1. Diváci: 52. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 7:4.
Kosmonosy: Bajtalon – Kraus (66. Plintovič), Klepáč I, Polanka, Michalec – Keszeg, Svoboda, Pokorný, Žižka (76. F. Řezáč), Klepáč II – Kameník.

JAN ADÁMEK, JOSEF PLUHAŘ, KAREL JEDLIČKA

Autor: Redakce

2.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ministryně školství Kateřina Valachová navštívila setkání boleslavských žen.
1 10

Zaměstnané matky bojují za delší provoz školek

Karvinští fotbalisté (v bílém) remizovali doma s Mladou Boleslaví 1:1.
18

Na úvod jara uhráli v Karviné jeden bod

Bruslaři nakročili do předkola play-off

Skvělá druhá třetina stála za vysokou výhrou boleslavských Bruslařů na ledě předposledních Pardubic. Hokejisté Mladé Boleslavi tak potvrdili domácí páteční výhru nad Karlovými Vary a mílovými kroky se řítí k účasti v předkole play-off.

Jiří Novotný je obrovským fanouškem divadla i po 36 letech

Mladá Boleslav – „Bylo to osudové setkání. Když jsem do boleslavského divadla vkročil poprvé, hned jsem pocítil, jak magickou sílu má, a hned jsem věděl, že tady budu pracovat," vzpomíná Jiří Novotný, vedoucí divadelní kanceláře a zatím poslední osobnost uvedená do Síně slávy Městského divadla Mladá Boleslav. Člověk, se kterým jste se nemohli minout, pokud jste někdy navštívili boleslavské divadlo, letos slouží Thálii už neuvěřitelných 36 let.

Ekocentrem voněl včelí vosk

Mladá Boleslav - Omamná vůně včelího vosku provoněla celou místnost a vytvořila ideální atmosféru pro povídání o včelích produktech i vyrábění z voskových mezistěn.