VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Arbitři jsou už také připraveni

Benátky nad Jizerou - V Benátkách nad Jizerou se konalo školení okresních fotbalových rozhodčích

8.3.2016
SDÍLEJ:

Školení rozhodčích OFS Mladá BoleslavFoto: Petr Fencl

V útulném prostřední benátecké restaurace na fotbalovém hřišti proběhlo v sobotu školení fotbalových rozhodčích před jarními boji v okresních soutěžích. Samotné školení začalo v devět hodin dopoledne a končilo až ve večerních hodinách. Z pozvaných 48 arbitrů se jej zúčastnilo 43, což je podle svazových činovníků nečekaně vysoké číslo, což s povděkem kvitoval předseda rozhodcovské komise Michal Tylchert. Bez omluvy se nezúčastnili pouze dva sudí a tři byli řádně omluveni.

Školení bylo perfektně připraveno, na čemž se podílela celá komise rozhodčích. Na začátku byli přítomní rozděleni do dvou skupin, které střídavě absolvovaly teoretické a fyzické testy. Zatímco s fyzickou připraveností mužů v černém panovala spokojenost, pravidlové testy se staly nečekaně tvrdým oříškem pro některé rozhodčí a adepty řízení fotbalových zápasů.

V 11 hodin si vzal slovo i předseda fotbalového okresního svazu Martin Vlk, který přítomným na videu praktické ukázky z fotbalových zápasů a výkladu pravidel, při které se rozproudila také vášnivá debata. Při tomto cvičení byli rozhodčí rozděleni do dvanácti týmů a formou soutěže řešili promítané situace. Z tohoto souboje nejlépe vyšly týmy pánů Bišického a Bohuslava.

Poté následoval přednáška ze zdravovědy, která se může hodit přímo na hřišti nebo v civilním životě. Poutavým způsobem i s praktickými ukázkami se ní postarala pracovnice oddělení ARO Klaudiánovy nemocnice Petra Kyjovská. Její přednáška byla sledována s nevšedním zájmem všech přítomných.
Dalším bodem programu byla názorná ukázka práce asistenta rozhodčího s praporkem a krajští rozhodčí Nejedlo s Tvarohem poučili své kolegy o chybách, kterých se dopouští při vyplňování elektronických zápisů.

Petr Fencl pak rozhodčí seznámil s prací delegátů a své si řekl také šéf obsazovacího úseku Miroslav Vlk. Ten byl podle svých slov na podzim spokojený s množstvím a formou omluv rozhodčích ze zápasů. Na závěr popřál předseda komise rozhodčích svým podřízeným co nejméně falešného zvuku v jarních píšťalkách.

PETR FENCL

Autor: Redakce

Místo události:
8.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení