Mladoboleslavsko - Fotbalisté v okresním přeboru vyběhli v týdnu k dohrávce – v Kosořicích se hrálo ve středu, na Akumě ve čtvrtek, zbytek dohrával v pátek.

2.5.2015 1

Okresní přebor: Kosořice - KrnskoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Odložené šestnácté kolo okresního přeboru bylo dohráváno na svátek práce. Kosořice si dohrávku předehrály ve středu, na Sahaře hrála Akuma s béčkem Benátek ve čtvrtek.

OKRESNÍ PŘEBOR

Kosořice – Krnsko 1:0 (0:0)
Hráči Kosořic a Krnska místo tréninku odehráli zápas za zrušené kolo z počátku dubna. Podle počtu hráčů na obou stranách nemělo ani jedno z mužstev problém s poskládáním sestavy i v pracovním dnu.
V prvních minutách hry byli hráči z Krnska běhavější než soupeř. A již ve třetí minutě po střele nadvakrát zasahoval kosořický brankář. Nejprve při pokusu Davida Šotky a následně i před dorážejícím Tomášem Hötzelem. Hned vzápětí se po míči marně natahoval Firický. Po deseti minutách hry se vzchopili i domácí. Ze souhry Páry s Kučerou těžil Fingerhut, který v úniku obešel gólmana, ale v poslední chvíli přispěchal na pomoc hostující obránce. Kosořičtí byli i v dalších minutách nebezpečnějším mužstvem. Macháčova branka nebyla kvůli ofsajdu uznána a Malík po centru Bataly nastřelil jen spojnici branky.
Ještě ve 29. minutě si na Kučerův centr vyskočil domácí Macháč, jenže krnský Novák bravurně vyrazil. I když nadále oba týmy preferovaly ofenzivní fotbal, následovala pasáž bez náznaku příležitosti. Až v závěru prvního poločasu už kosořický Macháč po přihrávce střídajícího Třísky překonal gólmana, ale opět ho nahradil jeden z obránců. Ve 45. minutě Macháč s brankářem zůstali po vzájemném střetu na zemi a odražený míč se od Bataly dostal mimo odkrytou branku.
Pro diváky jistě zajímavé utkání pokračovalo i ve druhém poločasu. Na kosořické straně však musel ze hry odstoupit zraněný Macháč. Domácí pokračovali v neproměňování šancí. Fingerhut si na rohu vápna poradil s obráncem. Odražený míč skončil po střele Sedláčka a zásahu gólmana nad brankou. Kosořičtí se usadili na polovině soupeře.
Po necelé hodině hry se konečně změnil bezbrankový stav. Domácí Sedláček si naběhl do prostoru mezi obránce, což krnský brankář dobře předvídal a včasným výběhem míč odkopl. Naneštěstí pro Krnské přímo k Fingerhutovi, který si míč navedl do lepší pozice a přesnou střelou trefil poloprázdnou branku.
Hosté se k zakončení dostávali sporadicky. V 69. minutě před osamoceným hráčem na poslední chvíli zasáhl domácí Kraus. Domácí poté ještě nevyužili další šance. Batalovu hlavičku po rohovém kopu Novák vyboxoval, taktéž zlikvidoval střelu Třísky a do třetice se blýskl reflexivním zákrokem proti Řehákově střele. Mezi střelce se mohl zapsat ještě střídající Lener, ale i v tomto případě byl hostující brankář pozorný.
Branka: 58. Fingerhut. Rozhodčí: Grešo. ŽK: 1:1. Diváci: 53.
Kosořice: Kraus – Sedlák, Batala, Pára, Štecher – Malík, Sedláček, Kraus, Kučera (37. Tříska) – Macháč (46. Řehák), Fingerhut (84. Lener).
Krnsko: Novák – Josef Hötzel, Šulc, Čadil (52. Janata), Pavel Šotka – Parastiuk (80. Martin Hötzel), Sobalík, Firický, David Šotka (66. Křováček) – Tomáš Hötzel, Soumar.

Akuma – Benátky B 1:4 (0:2)
Vynikající divácká návštěva byla s výkonem domácích opět na Sahaře nespokojena. Z letošních výkonů jejich miláčků je musí bolet oči. Čtvrteční dohrávka to opět jenom potvrdila.
Domácí Akuma totiž během jedenácti minut prohrávala s benáteckou rezervou už 0:2, když její hráči vůbec nezachytili nástup hostujícího celku. Nejprve se z mladého týmu Benátek prosadil Čadil levačkou, když z dvaceti metrů uklidil míč přesně k tyči Halbichovy branky. A už za dvě minuty jej napodobil Hrdlička, který z podobné vzdálenosti opět nedal domácímu brankáři šanci.
Teprve poté se Akumáci probrali s vědomím, že hrají o holý život v okresním přeboru. Jejich propad tabulkou je již markantní, když uzavírají tabulku okresního přeboru. V loni tým bojující o postup do I. B třídy se nyní zmítá na hraně sestupu do III. třídy. Hned v sobotu ho přitom čeká derby s rozjetými Čejeticemi.
Za stavu 0:2 se ukázali i domácí, ale Dubský nastřelil jenom břevno.
Druhá půle začala šancemi Akumy, ale Hlaváček ani po něm Bernat s Dubským neuspěli. A tak hosté trestali. V 66. minutě neudržel Halbich míč po střele Langšádla a Hrdlička pohodlně přidal svůj druhý gól v zápase. Poté upravil ještě Richtr na 4:0 a až pak se dostali ke slovu domácí. Byl to Archman, kdo domácím zapsal alespoň čestný úspěch.
Branky: 11. a 66. Hrdlička, 9. Čadil, 76. Richtr – 78. Archman. Rozhodčí: Janda. ŽK: 2:2. Rohy: 6:5. Diváci: 150. Hráč zápasu: Dubský – Hrdlička.
Akuma: Halbich – Kohnhäuser, Havránek (46. Lukáš), Dubský, Archman – Fanta, Bernat, Skramužský (68. Bendl), Houser – Hlaváček ml., Valenta.
Benátky B: Kraus – Hofman (77. Kredba), Chupík, D. Langšádl, Svačina – Baborák, M. Langšádl, Krýda (60. Truksa), Čadil, Hrdlička (83. Janda), Richtr.

Bělá – Židněves 2:1 (2:0)
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal a domácí vedli po hezkých akcích 2:0. Hosté se dočkali snížení až v samotném závěru zápasu z pokutového kopu.
Branky: 23. Voleman, 38. Vrabec – 88. nehlášeno. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 3:0. Diváci: 50.

Bezno – Kr. Vrutice 1:1 (1:1)
Utkání dobré úrovně se hrálo před skvělou návštěvou. Zápas nahoru dolu musel diváky bavit, jenom střelci měli toho dne vychýlenou mušku.
Branky: 37. V. Novák – 17. vlastní. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Hráč zápasu: V. Novák – Lukeš.

K. Hlavno – Dl. Lhota B 1:1 (0:0)
V prvním poločase byli jasně lepší domácí, ale také v Hlavně drželi k brankářům svátek lásky. Až Toman z penalty otevřel skóre, ale odpověď Javůrka přinesla konečnou dělbu bodů.
Branky: 47. Toman – 79. Javůrek. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:0. Diváci: 70. Hráč zápasu: Toman – Vizingr.

Čejetice – MSK B 2:1 (2:0)
Domácí proměnili dvě rychlé akce ve dvoubrankové vedení. Druhý poločas už hrály Čejetice udržovačku, což se jim nakonec málem vymstilo.
Branky: 4. Plintovič, 20. Jaroš – 78. Dilgryt. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Hráč zápasu: Jaroš – Kroupa.

Zápas Kosmonosy – Předměřice (4:0) se hrál již 22. dubna.

PETR FENCL, JAN ADÁMEK, JAROSLAV BÍLEK

Autor: Redakce

2.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.