Domácí nasázeli pět gólů poprvé po roce a čtvrt. Nejvýrazněji se o úspěch zasloužil hattrickem Marek Volf.
Zápas měl rychlý spád a Dobrovice letos potřetí ze čtyř domácích utkání skórovala už v úvodní pětiminutovce. Rohový kop hosté odhlavičkovali jen k Volfovi, který si míč sklepl hrudí a levačkou z otočky zamířil k zadní tyči. V 8. minutě mohl Volf přidat druhý gól, jenže jeho hlavičku po skvělém centru později zraněného Krystana vyškrábl Jech na brankové čáře. Z protiútoku naopak udeřilo Ústí nad Orlicí. Dobrovické obraně utekl Radek Tichý a nájezd zakončil zkušeně podél brankáře.

Basketbalistky zahajují doma

Další náskok Picavy měl ještě kratší trvání. Bernátův střílený centr poslal z malého vápna bez přípravy do sítě Jiří Sodoma, jenže vzápětí zapadla k tyči Faltova nepříliš prudká hlavička po centru z pravého křídla – 2:2.
Po opatrném návratu z šaten odpálili domácí ohňostroj šancí a znovu už se o náskok připravit nedali. Bernát připravil přímým kopem vítězný gól na hlavu Miroslavu Routkovi, i pak čelil Jech dalšímu přívalu střel. Během necelé minuty vyrážel dvě, napotřetí už ho zblízka překonal Marek Volf.
Domácí zkušeně kontrolovali hru a v předposlední minutě uzavřel Volf vysoké vítězství z penaly po faulu na Osvalda.

Kam o víkendu za sportem

Dobrovice – Ústí nad Orlicí 5:2 (2:2)
Branky: 4., 62. a 89. z PK Volf, 29. Sodoma, 59. Routek – 9. Tichý, 32. Falta. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: Routek, Osvald – Čech. Diváci: 220. Střely na bránu: 9:3. Rohy: 5:1.
Dobrovice: Dařina – Krystan (25. Novák), Soběslav, Routek, Tvaroha – Kostka (56. Petrlák, 84. Fotr), Žaloudek, Osvald, Bernát (79. Petlička) – Volf, Sodoma (69. Miškovský).

AUTOR: Karel Jedlička